Zapomeňte na spánek, hrají čeští hokejisté!

radiotv221Praha, 18.2.2002 – I přes hlubokou noc „probudil“ úvodní zápas českých hokejistů na ZOH v Salt Lake City téměř 1,5 mil. televizních diváků.

Češi lední hokej milují a se svým národním týmem doslova žijí. Známá pravda ověřená nevídanými vzedmutími zájmu fanoušků při vrcholných akcích. Před zahájením hokejového turnaje na olympiádě v Salt Lake City však ve vzduchu visela otázka; jak se čeští diváci vyrovnají s faktem, že časový posun vytlačil zápasy jejich hrdinů do hluboké noci? První zápas českých hokejistů, začínající okolo třetí hodiny noční přinesl téměř šokující odpověď. Zhruba každý šestý dospělý Čech nespí!

Když v pátek 15.2. vhazoval rozhodčí první buly úvodního zápasu českých hokejistů proti soupeři z Německa, byla v České republice hluboká noc. Tmu však vydatně prozařoval svit televizních obrazovek. Peoplemetry zaznamenaly, že Jágr, Hašek a ostatní k nim alespoň na část páteční noci přivedli téměř 1,5 mil. lidí, tj. více než 17,5 % všech Čechů starších 15ti let. Prim mezi nimi hráli samozřejmě muži, spánek jich oželelo více než 21 % (Muži 15+). Vysoké vítězství českých barev však nebylo odměnou pouze pro ně, ale i pro více než 5 % všech dospělých žen. Díky takovému zájmu fanoušků zaznamenal program ČT2, který zápas přenášel, více než 91% podíl na sledovanosti.

Do výsledků z peoplemetrů není zahrnuto množství hokejových nadšenců, kteří si zápas vychutnávali společně v bouřlivé atmosféře barů a restaurací, přesto jasně ukazují, že pro českého hokejového fanouška není taková „maličkost“ jako noční hodina důvodem oželet zápas svého týmu.

Zdroj dat: Taylor Nelson Sofres – ATO, únor 2002, D15+, M15+, Ž 15+

Kontakt:

Štěpán Wolde
e-mail: swolde@arbomedia.cz
Tel: +420 (2) 510 82 277
Fax: +420 (2) 510 82 104

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .