Žádný nový důkaz o údajné antedataci smluv neexistuje

radiotv22Praha 9. ledna 2002 – CME/ČNTS zneužila k manipulaci 8 měsíců starý posudek kriminalistického ústavu, který však žádnou antedataci neprokazuje

CME/ČNTS zveřejnila včera téměř 8 měsíců starý a v odborné sféře všeobecně známý posudek kriminalistického ústavu týkající se tří smluv z let 1996-1998. Kriminalistický ústav Praha vyhotovil tuto analýzu už 14. května 2001. Interpretaci CME/ČNTS, že jde o nový důkaz údajného antedatování těchto smluv poté převzaly Lidové noviny a HN. „Donath vytáhl starý posudek, aby nafoukl lživou mediální bublinu. Vnímáme to jako mediální nátlak a snahu nekorektně ovlivňovat průběh šetření“, řekl dnes mluvčí CET 21 Martin Chalupský.

Zveřejněný starý posudek kriminalistického ústavu totiž nijak nedokládá tvrzení CME/ČNTS o antedatování zmíněných smluv, naopak říká, že „stáří předložených sporných písemností nelze technickými prostředky přesně určit.“

To potvrdila i mluvčí policejního úřadu finanční kriminality a ochrany státu Soňa Jindráková, když včera pro LN prohlásila, že z posudku nelze vyčíst jednoznačný závěr.

„Účelovou interpretaci o tzv. antedatování tří smluv z let 1996 -1998 jednoznačně odmítáme“, řekl dnes mluvčí CET 21 Martin Chalupský.

Titulek zprávy ČNTS „Policie ČR: V případě magických smluv jde o falza“ je lživý a neodpovídá žádnému závěru kriminalistického ústavu. Stejně tak titulek Lidových novin „V kauze Nova má policie nový důkaz“ je čistě propagandisticky účelový, protože jde o 8 měsíců známou záležitost.

„Nepravdivou interpretaci posudku kriminalistického ústavu ze strany CME/ČNTS považujeme za manipulaci a snahu jednostranně poškodit představitele CET 21 v médiích. Připravujeme proto podání žaloby pro pomluvu“, dodal JUDr. Monsport. Stejně tak nepravdivá tvrzení uveřejnily Hospodářské noviny a Lidové noviny, které převzaly interpretaci ČNTS. „Budeme po nich minimálně žádat zveřejnění tiskové opravy,“ upřesnil JUDr. Monsport.

„Ukazuje se, že když chybějí reálné argumenty, jsou v kampani proti TV Nova dobré i takovéto metody“, řekl dnes V. Železný.

Martin Chalupský,
mluvčí CET 21
Cepra a.s.
Břehová 1,110 00 Praha 1
tel.: +420/2/22312533
fax.: +420/2/22324510

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .