Vznikly pracovní sekce České asociace kompetitivních komunikací

radiotv22222. července 2002

V rámci ČAKK působí samostatné pracovní sekce –  kabelových operátorů, provozovatelů alternativních telekomunikačních sítí a mobilních operátorů

Česká asociace kompetitivních komunikací – Afilace ECTA Česká republika (ČAKK) změnila svoji vnitřní strukturu. Kromě původní kabelové sekce, která sdružuje kabelové operátory a poskytovatele programů, v rámci této asociace nyní působí další dvě samostatné sekce – provozovatelů alternativních telekomunikačních sítí a mobilních operátorů.

Cílem je vyhovět rostoucímu zájmu o členství v ČAKK, a to především z řad alternativních operátorů a společností působících v dalších telekomunikačních sektorech. Svojí restrukturalizací jim asociace vytvořila optimální podmínky pro aktivní činnost. (ČAKK se v polovině března stala národní pobočkou Evropské asociace kompetitivních telekomunikací – ECTA. Česká republika je první zemí střední a východní Evropy, kde nyní působí vlastní pobočka této vlivné a uznávané mezinárodní asociace.) Telekomunikační trh v české afilaci ECTA získal velmi silného a vlivného spojence při prosazování společných zájmů vedoucích k liberalizaci trhu. Členové ČAKK se prostřednictvím asociace budou moci aktivně zapojit do spoluvytváření evropského telekomunikačního prostředí.

„Naším prvořadým úkolem nyní je, abychom se kvalifikovaně zúčastnili příprav nové právní úpravy elektronických komunikací a novely zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Jde nám totiž o to, abychom se nejen mohli vyjadřovat k návrhům státní správy, ale aby i státní správa brala názory elektronického komunikačního průmyslu v úvahu při pokračujících zákonodárných pracích,“ odůvodnil změny uvnitř ČAKK prezident asociace Zdeněk Vaníček.

Vytvoření nové struktury asociace naplňuje konkrétní mandát, který ČAKK dala poslední valná hromada, a zároveň závazek plynoucí z obsahu smluvních dokumentů, které ECTA a ČAKK uzavřely 18. března 2002 při zahájení konference v Monte Carlu.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

ČAKK
Zdeněk Vaníček
cacc@cacc.cz
Tel.: 02 2414 2570
www.cacc.cz
O asociaci ČAKK/ecta
Česká asociace kompetitivních komunikací – Afilace ECTA Česká republika sdružuje největší kabelové společnosti a telekomunikační alternativní operátory v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou UPC Česká republika, Intercable CZ, TES Media, SELF servis, SATT, HBO, Hughes Network Systems, Lica, Telenor Networks a RadioMobil. Asociace dále sdružuje dvě desítky přidružených členů z České republiky a ze zahraničí.

Asociace vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR – Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media. Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů, a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAKK vystupovala až do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací.

ČAKK je od roku 2000 členem ECTA (European Competitive Telecommunications Assocation – www.ectaportal.com) a 18. března 2002 se jako první ze zemí střední a východní Evropy stala její národní afilací. ČAKK je také aktivním členem evropské asociace kabelových komunikací ECCA (European Cable Communications Association – www.ecca.be), která spolu s ČAKK uspořádá v dubnu 2003 v Praze celoevropský kongresu European Broadband Communications 2003.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .