Výroky Freda Klinkhammera jsou neslučitelné s chováním odpovědného byznysmena

radiotv221Společnost MEF Holding je znepokojena výroky prezidenta CME Freda Klinkhammera, které pronesl v úterý v pořadu Interview BBC. Po měsících komunikace právních zástupců holdingu a společnosti CME o koupi obchodního podílů Dr. V. Železného v CET 21 a následném uhrazení pohledávky, kterou CME uplatňuje, jsou Klinkhammerova slova o „falešné nabídce“ jeho profesionálním selháním.
Navrženou transakci, která obsahuje odkoupení podílu Dr. Železného v CET 21 za 33 miliónů USD a následné vypořádání miliardové pohledávky vůči CME komentoval F. Klinhammer takto: „nabízejí mizerné tři milióny dolarů za nějakých 12 procent vzkvétajícího podniku.“
„Takový způsob komentování korektní obchodní nabídky považujeme za zcela neadekvátní. Učinili jsme akcionářům CME transparentní obchodní nabídku, na základě které mohou dostat zhruba miliardu korun reálně zaplacenu. MEF Holding je schopen dostát svým závazkům, tak jako tomu bylo vždy v minulosti. Vyjádření pana Klinkhamera však nepochopitelně blokují možnosti vyjednávání“, uvedl dnes  předseda představenstva společnosti MEF Holding Mgr. Jiří Šmejc.
Výroky F. Klinkhammera pokládá společnost MEF Holding za neslučitelné s chováním odpovědného byznysmena. „Máme podezření, že prezident CME zřejmě neinformoval akcionáře společnosti o naší nabídce, “ uvedl Mgr. Šmejc.
Navržená transakce je především v zájmu akcionářů CME. Společnost MEF Holding nepokládá za obvyklé, aby v obchodních vztazích převládaly osobní stanoviska placených manažerů nad odpovědností za zájmy akcionářů.
MEF Holding se cítí Klinkhammerovými výroky poškozen.“Naši právní experti prošetří možnosti případných další kroků. Pokud nebude pan Klinkhammer revidovat své postoje, zvážíme předání naší nabídky přímo akcionářům CME,“ zdůraznil Mgr. Šmejc.
Martin Chalupský
agentura Cepra, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .