Vladimír Železný se opět ujal 60% společnosti CET 21

radiotv222Dr. Vladimír Železný dnes oznámil, že se opět ujal pozice 60% majoritního vlastníka TV Nova. Tento krok učinil na základě rozhodnutí Městského soudu v Praze ze 6. června 2002, ze kterého vyplývá, že nikdy nedošlo ke zvýšení kapitálu společnosti CET 21, o němž rozhodovaly valné hromady CET 21 na přelomu roku 1999 a 2000.

Dr. V. Železný je majitelem obchodního podílu o velikosti 60% základního kapitálu CET 21, neboť tento podíl nebyl postižen exekucí.

Zároveň byl dnes většinou hlasů CET 21 odvolán z funkce jednatele Dr. Aleš Rozehnal. Společnost CET 21 dále prohlašuje, že veškerá usnesení, která měla být  podle Dr. Rozehnala přijata v období od 14. června považují za neplatná. Novým jednatelem byl pak jmenován současný poradce generálního ředitele CET 21 JUDr. Rudolf Hanus. Jednateli CET 21 jsou tak Dr. Libuše Šmuclerová, Dr. Vladimír Železný a Dr. Rudolf Hanus.

„Rozhodl jsem se k tomuto kroku na doporučení mých právníků. A to zejména s ohledem na protiprávní kroky skupiny PPF, která se pokoušela ustavit nové jednatele CET 21. Tento krok jsem také učinil s přihlédnutím k faktu, aby žádní z takto „jmenovaných“ jednatelů CET 21 nebyli oprávněni nakládat  bankovními účty CET 21 nebo dokonce neoprávněně takovéto účty zřizovat a neautorizovaně se snažit z takto nelegálně zřízeného účtu vypořádat můj podíl v CET 21“, řekl dnes V. Železný.

Právní stav společnosti CET 21 je v současnosti stabilizován a pouze dnes potvrzení jednatelé budou oprávněni jednat, činit právní kroky a vystupovat za společnost CET 21 navenek.

Generální ředitel TV Nova Vladimír Železný se k této skutečnosti vyjádří zítra v pořadu Volejte řediteli.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí TV NOVA
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .