Vladimír Železný figuruje v devíti společnostech

radiotv22Kromě CET 21 v nich ale nemá vlastnický podíl. Firmy většinou spravují majetek, který na ně ředitel TV Nova převedl před zahájením mezinárodních arbitráží, aby se vyhnul jeho konfiskaci.

Generální ředitel televize Nova Vladimír Železný sedí v představenstvech nebo správních radách devíti českých společností. Vlastnický podíl má přitom pouze v jediné: firmě CET 21, která provozuje TV Nova. Ten mu však soud na jaře letošního roku zablokoval, takže s ním nemůže nijak nakládat.

Některé společnosti, v jejichž orgánech figuruje jméno Železného, spravují bývalý majetek šéfa Novy, který na ně převedl před zahájením mezinárodních arbitráží. Většinu tohoto majetku však nechala americká společnost CME zablokovat. Majetek se má uvolnit až ve chvíli, kdy soudy rozhodnou o tom, zda rozchod společnosti CET 21 s její bývalou servisní organizací ČNTS byl oprávněný a Železný splatí CME miliardu korun, k čemuž ho zavázala amsterodamská arbitráž.

Společnosti, ve kterých figuruje jméno ředitele TV Nova:

CET 21, s.r.o. – jednatel
Společnost, která je držitelem licence pro vysílání televize Nova. Železný vlastní podíl 11,78 procenta, ale od dubna letošního roku s ním na základě soudního nařízení nemůže nakládat.

Nadační fond Nova – předseda správní rady
Organizace, která se zabývá charitou. Místopředsedou správní rady je další spoluvlastník CET 21 Vlastimil Venclík, ale také malíř Adolf Born, který pro Novu, ovládanou ještě ČNTS, vytvořil postavu psa Nováka. Zřizovatelem je ČNTS.

Nadace ICN – člen správní rady
Nadace, která podporuje neziskové organizace a rozvoj občanské společnosti v České republice. Členkou správní rady je i Dagmar Havlová.

Egon Schiele Art Centrum, o.p.s. – člen správní rady
Obecně prospěšná společnost, která organizuje výstavy výtvarného umění. Sídlí v Českém Krumlově, v předmětu podnikání má i poradenství v oblasti kultury, ale i provozování pohostinství. Zakladatelem je Nadace – Stiftung – Foundation Egon Schiele z Českého Krumlova a The Serge Sabarsky Foundation se sídlem v New Yorku.

Dlouhá třída, a.s. – předseda představenstva
Realitní kancelář se sídlem v luxusním domě v pražské Dlouhé ulici, který dříve patřil Železnému. Členy představenstva jsou právníci Aleš Rozehnal a Ondřej Kuchař.

Nadace Nova – předseda správní rady
Nadace vznikla loni v březnu za účelem podpory kulturních, sociálních a zdravotních projektů a aktivit. Členkou správní rady je programová ředitelka TV Nova Libuše Šmuclerová, režisér Karel Soukup a šéf MEF Holdingu Jiří Šmejc. V dozorčí radě sedí Aleš Rozehnal, právní zástupkyně CET 21 Markéta Havlová a Yvona Koutníková. Nadaci založila společnost CET 21.

Tanzberg Mikulov, a.s. – předseda představenstva
Společnost, která se specializuje na výrobu vína. Železný o ní v nedávném rozhovoru pro magazín deníku Super řekl, že chystá prodej vína na tuzemském trhu. Kromě toho se zabývá pohostinstvím a poskytováním ubytování. Členy představenstva jsou právníci Aleš Rozehnal a Ondřej Kuchař.

Rohatý krokodýl, s.r.o. – jednatel
Společnost, která rovněž sídlí v jihomoravském Mikulově a zabývá se ubytovacími službami v hotelu Rohatý krokodýl, který původně vlastnil Vladimír Železný. Ředitel Novy je jejím jediným jednatelem, zatímco jediným vlastníkem je jeho bývalá žena Marta.

Nadační fond Galerie – předseda správní rady
Fond, který sídlí v pražské Dlouhé ulici, spravuje různá umělecká díla, především obrazy. Ty údajně pocházejí od Železného, i když fond tuto informaci popírá. Některé obrazy na letošní výstavě v Salzburku na základě požadavku CME zabavila rakouská policie. Členem správní rady je právník Aleš Rozehnal, revizorem fondu je jeho kolega Ondřej Kuchař.

Zdroj: Obchodní rejstřík – www.justice.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .