Vladimír Komár kupuje podíl v televizi Joj

radiotv22MEF Holding chce zcela ovládnout košickou společnost Mac TV, která provozuje slovenskou televizi Joj. Prostřednictvím České produkční invest kontroluje již 70 procent Mac TV, nyní chce i zbývajících 30 procent.

Původní majitel a šéf slovenské televize Global (nynější Joj TV) Marcel Děkanovský se chystá prodat třicetiprocentní podíl v košické společnosti Mac TV, která je držitelem klíčových licencí televize Joj, podnikateli Vladimíru Komárovi. Ten je členem představenstva a spolumajitelem MEF Holdingu, který prostřednictvím České produkční invest kontroluje zbylých 70 procent Mac TV. Podání žádosti o změnu vlastníka serveru RadioTV potvrdila vedoucí Kanceláře slovenské Rady pro vysílání a retranslaci Jarmila Grujbárová.

Rada má o připravovaných vlastnických změnách jednat v úterý 26. března za přítomnosti zástupců Mac TV. Pokud by prodej podílu Děkanovského schválila, získal by MEF Holding naprostou kontrolu na televizí Joj. Děkanovský, který v minulosti vybudoval síť regionálních televizí Global, na jejichž frekvencích nyní vysílá Joj TV, v říjnu loňského roku prodal České produkční invest sedmiprocentní podíl v Mac TV. Dalších 67 procent získal investor od společnosti Horizont Slovakia.

Chystanou změnu ve vlastnické struktuře Mac TV serveru RadioTV potvrdil i mluvčí televize Joj Ľudovít Tóth. „Rozhodnutí prodat 30-procentní podíl v Mac TV je rozhodnutím pana Marcela Děkanovského a jeho nabyvatelem je slovenská fyzická osoba. Ve smyslu zákona o tomto převodu musí rozhodnout Rada pro vysílání a retranslaci.Totožnost nabyvatele zveřejníme po schválení tohoto převodu licenční radou,“ řekl. Komár je původem Slovák, který podniká v České republice.

Provozovatel Joj TV také žádá o změnu licenčních podmínek. „O změnu licence požádala Mac TV ve smyslu zákona kvůli její nové programové struktuře a novému názvu televize. Tato žádost nesouvisí s žádostí o schválení převodu podílu v Mac TV,“ přiblížil Tóth. Joj v současné době vysílá především archivní zábavné pořady televizí Nova a Prima, seriály a filmy dabované v češtině, které doplňuje slovenskými titulky. Stanice zatím nesplňuje zákonnou podmínku, podle které by její vysílání mělo z 80 procent probíhat ve slovenštině.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .