Vedení TV3 vzdává boj s Kindernayem

radiotv22Generální ředitel TV3 Jan Martinek usiluje v konkurzu o funkci ředitele zpravodajství České televize, mluvčí TV3 Barbora Bělíková odchází na volnou nohu. Většina zaměstnanců je ve výpovědní lhůtě.

Představitelé managementu TV3 vzdávají boj o pokračování současného projektu metropolitní televize. Generální ředitel TV3 Jan Martinek podal přihlášku do výběrového řízení na funkci ředitele zpravodajství České televize, ve kterém bude silným protihráčem současnému šéfovi ředitelství zpravodajství Zbyňku Honysovi. Mluvčí TV3 Barbora Bělíková oznámila odchod z televize k 30. listopadu.

TV3 přijde o výsledky sledovanosti

Dvě třetiny ze stovky zaměstnanců TV3 přitom již dostaly hromadnou výpověď a nyní jim běží dvouměsíční výpovědní lhůta. Od 5. listopadu stanice prakticky zastavila výrobu vlastních pořadů s výjimkou zpravodajství a talk show Ondřeje Hejmy Bez kravaty. Pouhý den poté investor rozhodnul o uzavření studia TV3 v Hradci Králové, což vedlo k největší roztržce s Martinem Kindernayem, vlastníkem licencované společnosti RTV Galaxie.

Vše nasvědčuje tomu, že se investor i vedení televize připravují k ukončení vysílání. To označují někteří členové Rady pro rozhlasové a televizní vyslání za pirátské. Ke konci prosince TV3 ukončí členství v Asociaci televizních organizací, a odejde tak z peoplemetrového projektu měření sledovanosti. Po Novém roce tedy nebude možné zjistit, jaké sledovanosti TV3 dosahuje. Pokud vůbec ještě bude vysílat.

Mluvčí vytěsnila PR agentura

„Pro odchod jsem se rozhodla poté, co byla výrazně omezena vlastní výroba, propuštěna velká část zaměstnanců a komunikaci pro nastalou krizovou situaci byla pověřena PR agentura zastupovaná panem Hrabovským,“ vysvětluje Bělíková. Funkci mluvčího TV3 od vypuknutí sporu o terestrickou licenci prakticky převzal Jiří Hrabovský. Bělíková byla v té době na několikatýdenní dovolené v Nepálu.

Mluvčí TV3 odchází na volnou nohu, chce se věnovat tlumočnictví, překladatelství a novinařině. Uvažuje také o další cestě na východ, tentokrát do Indie. Ze svých výprav by chtěla Bělíková později vydat cestopisnou knihu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .