V kauze TV3 se investoři obracejí na Ústavní soud

radiotv222V projektu TV3, na kterou byl po rozchodu s držitelem licence Martinem Kindernayem vyhlášen konkurs, začíná další kolo právních kroků k ochraně práv investorů. V červnu tohoto roku se Městský soud v Praze odmítl zabývat žalobou proti rozhodnutí RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) ze září 2001, kterým rada zamítla převod licence na lucemburskou společnost KTV.

V této souvislosti si investoři projektu TV3 dali vypracovat podrobné právní
analýzy, podle nichž došlo rozhodnutím Městského soudu v Praze k porušení práva KTV na spravedlivý proces, které je zaručeno ústavou ČR. Z toho důvodu se investoři projektu rozhodli, že KTV podá ústavní stížnost k Ústavnímu soudu ČR proti uvedenému rozhodnutí. Jsou přesvědčeni, že Ústavní soud vzhledem ke svému postavení uzná právo KTV na spravedlivé projednání její věci před soudem, a zvrátí zmíněné rozhodnutí Městského soudu v Praze.

Na postoji investorů projektu TV3 se nic nezměnilo. I po nových právních analýzách se domnívají, že ze strany RRTV došlo ke svévolné diskriminaci zahraničního subjektu ve prospěch pochybného českého podnikatele, a hodlají proti této diskriminaci bojovat všemi dostupnými právními prostředky jak na území ČR, tak i v zahraničí.

Kontaktní osoba:
Jan Obrman
European Media Ventures
tel.: +420777132335

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .