Úvěr u ABN Amro splacen – Nova je stabilní

radiotv221„Útok na Novu jsme přestáli. Celá skupina TV Nova je stabilní a vysoce zisková,“ uvedl dnes na tiskové konferenci TV Nova její generální ředitel a jednatel licencované společnosti CET 21 Dr. Vladimír Železný.

Cílem kampaně v posledních týdnech bylo Novu destabilizovat a vyvolat dojem, že je ve finanční tísni. „Skupina PPF nám chtěla rádoby nezištně přispěchat na pomoc. Takovou pomoc jsme odmítli, protože ji nepotřebujeme,“ zdůraznil Dr. Železný.

„Loňský rok jsme uzavřeli s hrubým ziskem více než 1 miliardy a 300 miliónů korun. Naše plánované zisky na letošní rok dosahují téměř 1 miliardy a 700 miliónů korun. Takový konsolidovaný zisk všech firem ze skupiny Nova dává našim spolupracovníkům a bankovním domům jistotu, že Nova je dobrým partnerem, který své závazky plní,“ uvedl předseda představenstva České produkční 2000 Mgr. Jiří Šmejc.

V pátek 12. června byl zcela splacen úvěr CET 21 u banky ABN Amro ve výši 500 miliónů korun.  Vzhledem k dosaženým i plánovaným ziskům nemá Nova žádné problémy s plněním svých závazků. „Urychlené splacení úvěru u ABN Amro je toho důkazem,“ dodal Mgr. Šmejc.

Ekonomické ukazatele finanční stability jsou pro firmy v systému TV Nova velmi příznivé, což lze dokládat např. na poměru úvěrových zdrojů a zisku. V případě CET 21 tvoří úvěrové zatížení pouze 36,4% plánovaného letošního zisku a u České produkční 2000 to reprezentuje 39,7% očekávaného zisku za rok 2002.

Dalším z ukazatelů bonity a stability je vlastní kapitál, který určuje kapitálovou sílu společnosti. Podle auditovaných údajů k 31. prosinci 2001 činil vlastní kapitál CET 21 520 924 tisíc korun a minimální odhad k poslednímu červnu letošního roku je už 750 000 tisíc korun.

„Rozhodli jsme se předložit jasná čísla, abychom zastavili fabulace na téma finanční krize. Ten, kdo takové informace šíří, se dopouští  úmyslného poškozování jednotlivých firem ze skupiny TV Nova. Jde o velmi nebezpečnou mediální hru a jsme připraveni ji zamezit právními prostředky,“ prohlásil generální ředitel TV Nova Dr. Železný.

„CET 21 inkasuje 100 miliónů korun za 7,2 dne. Je to číslo, které jsme vypočítali na základě Cash flow CET 21 z prvního pololetí roku 2002. S takovými příjmy a s takovými zisky pomoc PPF opravdu nepotřebujeme. Naší prioritou je divák TV Nova, který má absolutní přednost. Nevěřím, že  televizní program je i zájmem skupiny PPF, která se snaží o získání vlivu v TV Nova. Zájmem CET 21 a ČP 2000 je rozvoj televize nikoli likvidace a rozprodání,“ zdůraznil na závěr Dr. Železný.

CET 21 také prohlašuje, že veškeré kroky Dr. Rozehnala a skupiny PPF odvíjející se od údajného jmenování jednatele Dr. Buriánka jsou právně neúčinné. Všechny tyto kroky mají jediný cíl: vytvořit nátlak na TV Nova, který by vedl k nepřátelskému ovládnutí ze strany skupiny PPF. „Jsme připraveni tomu se vší rozhodností čelit. Konfrontace se neobáváme. Jsme přesvědčeni, že soudy nám dají za pravdu,“ uzavřel generální ředitel TV Nova V. Železný.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí TV NOVA
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .