UPC rozprodává techniku a vysílací práva po Sportu 1

radiotv22České televizi nabídla techniku za 180 milionů korun, Rada ČT však schválí nákup pouze za třetinu této sumy. RTV Galaxie zase získala atraktivní vysílací práva na sportovní přenosy.

Techniku a vysílací práva na atraktivní sportovní přenosy po placeném kanálu Sport 1 rozprodává kabelová společnost UPC Česká republika. Ačkoli Sport 1 ukončil vysílání k 31. říjnu loňského roku, firmě se dosud nepodařilo rozprodat vše, co stanice ke svému vysílání využívala. Důvodem jsou především vysoké ceny, neboť Sport 1 využíval nejmodernější televizní techniku.

UPC rozprodá studio po kouscích

Cena digitálního televizního studia Sportu 1 v Praze se odhaduje na 300 milionů korun. Taková částka je pro všechny české televizní stanice příliš vysoká. Proto se UPC rozhodla – podobně jako před časem ČNTS – nenabízet studio celé, a techniku rozdělila do několika balíků. Největší z nich, jehož cena převyšuje 180 milionů korun, nabídla České televizi. Ta nabídku předběžně přijala, obchod však zamítla Rada ČT.

Radní na svém posledním loňském zasedání 19. prosince rozhodli, že schválí nákup za maximálně 60 milionů korun, tedy třetinu ceny, kterou požaduje UPC. Zároveň ustavili pracovní skupinu, která má zpracovat údaje o životnosti nabízeného zařízení a regulérnosti požadovaných cen. Za radu je ve skupině Zdeněk Forman, za ČT dosavadní ředitel výroby a techniky Vít Novotný a pověřený finanční ředitel Tomáš Oliva.

Práva k NHL a licence v tahu

Podle informací serveru RadioTV nabízela UPC techniku i ostatním českým stanicím, především televizím Nova a Prima. Ty ji však z finančních důvodů odmítly. Vysílací práva k atraktivním sportovním přenosům, konkrétně hokejové NHL, fotbalové Bundesligy a některých dalších fotbalových soutěží získala společnost RTV Galaxie vlastněná Martinem Kindernayem, která provozuje terestrické vysílání metropolitní televize TV3.

Kindernay počítal s přejmenováním TV3 na televizi Galaxie. Projekt s novým programovým schématem představil již koncem prosince, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ale odebrala RTV Galaxii licenci pro terestrické vysílání v Praze a Hradci Králové, přičemž se Kindernayovou žádostí o změnu licenčních podmínek vůbec nezabývala. Radní ale dosud RTV Galaxii nezaslali písemné vyrozumění o odebrání licence, takže „Kindernayova“ TV3 dosud vysílá a údajně se připravuje i na slibované sportovní přenosy od UPC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .