UPC nabízela klientům zdarma příjem HBO, teď za něj chce zaplatit

radiotv22Při objednání nabídky Klasik do konce listopadu získáte příjem kanálu HBO do konce roku zdarma, hlásal reklamní leták kabelové společnosti UPC. Řada klientů se teď může cítit podvedena.

Řada klientů kabelové společnosti UPC obdržela v těchto dnech složenky na zaplacení kabelové televize, které obsahují mnohem vyšší částku než obvykle. Ačkoli UPC v České republice od Nového roku nezdražovala, podařilo se jí některé klienty „nalákat do pasti“ díky akci s bezplatným příjmem filmového kanálu HBO. Ten UPC nabízela koncem minulého roku novým klientům, kteří si objednali příjem rozšířené programové nabídky Klasik.

UPC tvrdila, že pokud si klient objedná nabídku Klasik do konce listopadu 2001, bude moci zdarma přijímat kanál HBO až do 31. prosince. Mělo to však svůj háček. Zaměstnanci servisních firem, které zákazníkům instalují kabelovou televizi, často neupozornili na měsíční výpovědní lhůtu. Někteří dokonce tvrdili, že příjem HBO je možné zrušit den před Silvestrem. Dodatky smluv však hovoří o tom, že pokud klient nechtěl od 1. ledna přijímat HBO a platit za něj, musel jej odhlásit nejpozději 31. listopadu.

Novým klientům UPC, kteří si koncem roku objednali programovou nabídku Klasik s bezplatným příjem HBO a odhlásili jej až v průběhu prosince, nyní přišla složenka na zaplacení měsíčního poplatku za Klasik (378 Kč) a rovněž měsíčního poplatku za HBO (278 Kč). Platbu za celý měsíc příjmu HBO požaduje UPC i u těch klientů, kteří se během prosince dohodli na jeho odpojení v průběhu ledna, a tedy ne až koncem tohoto měsíce.

Reakce společnosti UPC Česká republika

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .