TV3 si bere diváka jako rukojmí

radiotv221V posledních dnech TV3 opět rozpoutala mediální útoky proti televizi Galaxie.
„Mrzí nás, že TV3 místo nabízené dohody (bylo jim nabídnuto šíření programu ve vyhrazených oknech a majoritní vstup do společnosti) nadále mediálně poškozuje naši televizi. Domníváme se, že pan  Obrman v minulosti blokoval jednání z obavy, že v případě dohody  budou  americkým investorům sděleny praktiky hospodaření v době, kdy řídil TV3,“
sdělil dnes k poslednímu vývoji  výkonný ředitel RTV Galaxie, a.s. Marek Kindernay. Jan Obrman, šéf představenstva České mediální společnosti, která vlastní TV3, v minulých dnech totiž poslal Radě pro rozhlasové a televizní vyslání udání, ve kterém oznamuje, že RTV Galaxie vysílala první týden v březnu na satelitu  Eutelsat W1 (10E) bez licence. 
 „Satelitní vysílání sloužilo od prvního dne pouze jako distribuční trasa pro lokální vysílače. První tři dny bylo ve zkušebním provozu testováno kódovací zařízení, které od 4.3.2002 zcela znemožnilo individuální příjem. Pokud by někdo v průběhu testů od 1.3. do 3.3. 2002 vysílání zachytil, musel by mít speciální zařízení. Tuto skutečnost dokládáme Radě dopisem od společnosti INTV, která pro nás satelitní distribuci zajišťuje,“  sdělil dnes Mgr. Ervín Perthen, místopředseda představenstva RTV Galaxie, a.s.  
Prohlášení Jana Obrmana z TV3 je přinejmenším překvapivé, protože v prosinci minulého roku to byla právě TV3, která vysílala skoro měsíc bez licence na terestrických vysílačích RTV Galaxie, a.s. 
Ještě více zarážející je zpochybnění rozhodnutí Rady pro rozhlasové vysílání o dočasném vypuštění licenční podmínky šířit černobílý nápis s oznámením, že TV3 nedala souhlas se šířením svého programu. Vždyť TV3 (vlastněná Českou mediální společností) dopisem nám i Radě oznámila, že v žádném případě nemá v úmyslu s Galaxií spolupracovat ani s ní být jakkoli spojována. TV3 si bere diváka ve sporu s Galaxií jako rukojmí. Proč však má na praktiky TV3 a České mediální společnosti doplácet právě divák?“ řekl dnes v reakci na poslední vývoj situace Marek Kindernay, výkonný ředitel RTV Galaxie, a.s.
RTV Galaxie, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .