TV3 se poslala do konkurzu

radiotv22Důvodem je pozastavené financování ze strany investora TV3, lucemburské společnosti European Media Ventures. Televize bude podle místopředsedy představenstva TV3 Jana Obrmana vysílat dál, o jejím osudu rozhodne správce konkurzní podstaty.

Představenstvo společnosti TV3, která provozuje kabelový a satelitní kanál TV3 CZ, podalo v pátek u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení konkurzu. Podle Ireny Kvízové z oddělení Public Relations TV3 je hlavním důvodem fakt, že investor TV3, lucemburská společnost European Media Ventures (EMV), odmítla nadále financovat její provoz, protože TV3 nemůže šířit svůj signál prostřednictvím pozemních vysílačů. Do této situace se TV3 dostala poté, co loni z projektu odstoupil Martin Kindernay, majitel licencí pro terestrické vysílání TV3 v Praze a Hradci Králové.

TV3 vysílá dál, ale asi jen dočasně

Kindernayova firma RTV Galaxie, na kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání převedla loni v říjnu licence pro terestrické vysílání TV3, v současné době provozuje v obou městech televizi Galaxie. Ta měla podle licenčních podmínek šířit v určených časech program TV3, ale kvůli nesouhlasu zástupců této stanice zařazovala v této době na obrazovku titulek. Od nedělního večera Galaxie zahájila celodenní vysílání. Podle Kindernaye se tak stalo poté, co se Rada po dobu 60 dnů nezabývala žádostí RTV Galaxie o zrušení licenční podmínky šířit program TV3. Zákon připouští možnost, že pokud se Rada k žádosti nevyjádří do dvou měsíců, lze ji považovat za schválenou.

Ačkoli se TV3 sama poslala do konkurzu, podle místopředsedy představenstva Jana Obrmana to nebude mít bezprostřední vliv na její vysílání. „Představenstvo nechce dělat rozhodnutí, která by měla náležet budoucímu správci konkursní podstaty. Zatím tedy TV3 bude vysílat,“ řekl Obrman agentuře ČTK. Program TV3 v posledních měsících tvoří reprízy dříve odvysílaných pořadů, vysílání německého kanálu Deustche Welle a sportovní magazíny. Stanice od rozchodu s Martinem Kindernayem postupně zcela rezignovala na zpravodajství a pořady vlastní výroby, pouze v době před parlamentními volbami vysílala talk show Ondřeje Hejmy Bez kravaty.

Zaměstnancům končí smlouvy v červnu

Podle EMV nelze bez možnosti pozemního vysílání splnit obchodní cíle projektu TV3 a z komerčního hlediska ospravedlnit její další provoz. Představenstvo TV3 proto dospělo k závěru, že v důsledku ztráty financování ze strany EMV nemůže předpokládat budoucí výnosy společnosti, které by pokryly její závazky. Proto v souladu se zákonem podalo návrh na konkurs. Podrobnosti k finanční situaci společnosti Obrman odmítl sdělit. Podle informací, která má RadioTV k dispozici, však TV3 zaměstnancům, kterým končily smlouvy v průběhu května, prodlužovala pracovní poměr pouze na dobu jednoho měsíce. Stanice také přestala využívat většinu prostor v pražské Senovážné ulici, které si pronajala od vydavatelství Mafra.

TV3 měla podle Kindernaye v uplynulých měsících jednat prostřednictvím společnosti GES Holding o odkoupení majoritního podílu v RTV Galaxii a společném televizním projektu. Obrman však tyto informace odmítá. O projektu televize, která by byla odlišná od současných celoplošných stanic, a na kterém by se podílela TV3 a GES Holding, nicméně na nedávné tiskové konferenci k letnímu programovému schématu televize Prima hovořila také mluvčí GES Group Jana Adamčíková. Spolupráci s GES však zahájila Kindernayova Galaxie, která začala využívat služeb servisní organizace Primy, společnosti TV Produkce. Ta pro ni připravuje pražské zpravodajství a odbavuje její vysílání ze sídla Primy v Praze na Palmovce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .