TV3 přeruší vysílání na dobu 30 dní

radiotv221Přerušení vysílání by mohlo být definitivní, Radu o ně požádala správkyně konkurzní podstaty společnosti TV3. Televize zatím vysílá, ale podle mluvčího Rady Pavla Baráka by se mohla odmlčet už dnes. Zaměstnanci TV3 o tom neví.

Správkyně konkurzní podstaty společnosti TV3 požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o souhlas s přerušením vysílání stejnojmenné kabelové a satelitní stanice na dobu 30 dní. Radní dnes podle Pavla Baráka žádost na výjezdním zasedání v Českém Krumlově přijali. „Je možné, že TV3 přeruší vysílání již dnes,“ řekl Barák s tím, že přerušení může nastat od chvíle, kdy správkyně obdrží vyrozumění Rady. Žádný konkrétní termín žádost neobsahovala, dodal mluvčí.

Lidé v televizi nic neví

Zaměstnanci TV3 o chystaném přerušení vysílání neví. Informaci o něm podle svých slov neměl ani místopředseda představenstva TV3 Jan Obrman, který serveru RadioTV řekl, že správkyně konkurzní podstaty má na tento krok právo. „Ještě jsem s tou dámou nehovořil, ale určitě tak v blízké době učiním,“ řekl Obrman doslova. Představenstvo TV3 podalo v pátek u Městského soudu v Praze návrh na konkurz majetku společnosti, protože nebylo schopné dostát svých závazků. Investor TV3, lucemburská společnost Euroepan Media Ventures (EMV), odmítla nadále financovat provoz televize.

Postup EMV přímo souvisí se ztrátou kontroly nad terestrickým vysíláním TV3, které provozoval Martin Kindernay. Ten loni v říjnu požádal o převod licencí pro vysílání v Praze a Hradci Králové na vlastní firmu RTV Galaxie a od ledna letošního roku vysílá pod názvem televize Galaxie. Do této neděle měla Galaxie v souladu s licenčními podmínkami zařazovat v určitých časech do vysílání program TV3. Kvůli vzájemným sporům ale Galaxie na obrazovku umisťovala titulek, že jí TV3 program nedodala.

Jde o definitivní konec TV3?

Kindernay přede dvěma měsíci požádal Radu pro vysílání o zrušení licenční podmínky šířit program TV3. Jelikož s Rada jeho žádostí po dobu 60 dní nezabývala, lze ji podle zákona považovat za schválenou a Galaxie v neděli obnovila celodenní vysílání. Radní tuto skutečnost vzalo na svém dnešním zasedání v Českém Krumlově na vědomí, čímž Kindernayův postup posvětili. Podobným způsobem už Kindernay dosáhnul změny názvu televize z TV3 na Galaxii – rovněž v tomto případě se radní žádostí 60 dní nezabývali a pak už pouze konstatovali, že podle zákona je schválena.

Chystané přerušení vysílání TV3 lze považovat za definitivní konec této stanice, protože zatím nic nenasvědčuje tomu, že by společnost získala peníze od EMV nebo nějakého nového investora. Podobným způsobem TV3 přerušila vysílání již koncem loňského roku. Zákon o rozhlasovém a televizním vysílání umožňuje provozovatelům televizního vysílání přerušit vysílání na dobu maximálně 30 dní v jednom kalendářním roce. Po uplynutí této lhůty by tedy TV3 musela vysílat už nepřetržitě alespoň do Silvestra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .