TV Nova se podílí na filmu Andělská tvář

radiotv22Jak se točila Andělská tvář – ze zákulisí natáčení nového českého filmu, který se objeví na obrazovce Novy již 24. března

Francie v polovině 19. století, tajemný zámek nad mořským útesem, omývaným divokým mořem – takové je dějiště příběhu, jehož první kapitoly se začaly psát o několik let dříve. Tehdy totiž z hořícího kláštera zachránil půvabnou dívku neznámý cizinec, jehož tvář i totožnost zůstala mladičké schovance skryta. Po odchodu z kláštera se Charlotta provdá za hraběte Raoula, jenž si novomanželku přivádí právě na zámek Mornay. Zde se však setkává s dalším mužem – s Raoulovým bratrem Filipem, jenž ji děsí i přitahuje.

Takové jsou první kapitoly filmového příběhu Andělská tvář, který se poprvé představil divákům na předpremiéře ve Znojmě a na premiérách v pražském kině Blaník a Ster Century Slovanský dům v polovině března. Snímek plný romantického citu, vášní, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, natočený podle románu Hany Marie Körnerové a režírovaný Zdeňkem Troškou, má všechny předpoklady stát se filmovým hitem, neboť navazuje na tradici romantických příběhů, kritiky možná trochu zatracovaných, ale diváky o to více milovaných.

Na Troškově filmu však upoutá nejen napínavý  děj, ale i scenérie, již zachytila kamera Jaroslava Brabce. Do některých lokalit, například do Hrádku u Nechranic či Jaroměřic u Znojma, zajel i štáb televize Nova, aby natočil „Film o filmu“ Andělská tvář. Na obrazovkách ho uvidíme v neděli 24. března. Nova se však nepodívala jenom za „kulisy“ filmu, ale předkoupila i výhradní práva na televizní vysílání Andělské tváře pro Českou republiku.

Tiskové oddělení TV Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .