TES Media uzavřela dohodu s Galaxií Sport

radiotv221V Praze, Kralupech nad Vltavou, Neratovicích, Děčíně, Lounech, Teplicku a Litvínovsku se nový sportovní kanál objeví v programové nabídce TES Media již zítra. Ostatní regiony Galaxie Sport pokryje v průběhu května.Již zítra se objeví v některých lokalitách, kde operuje kabelová společnost TES Media, nový sportovní kanál Galaxie Sport. Firma dnes uzavřela s provozovatelem nové kabelové a satelitní stanice, společností Galaxie Sport, smlouvu o jeho zařazení do základní programové nabídky. Serveru RadioTV to sdělil obchodní ředitel TES Media Dušan Jelínek. „Galaxie Sport bude zařazena do základní programové nabídky ve většině našich sítí,“ řekl Jelínek.
Nový kanál se nejprve objeví v kabelových obvodech TES Media v  Praze, Kralupech nad Vltavou, Neratovicích, Děčíně, Lounech, Teplicku a Litvínovsku. Další lokality se Galaxie Sport dočkají v průběhu měsíce května, dodal Jelínek. Začátkem května se stanice objeví také v programové nabídce Klasik společnosti UPC Česká republika a v nabídce satelitní služby UPC Direct. Společnost Intercable CZ zatím o dohodě s Galaxií Sport neinformovala.
Galaxie Sport získala licenci pro kabelové a satelitní vysílání 19. března. Hlasování Rady pro rozhlasové a televizní vysílání předcházela změna vlastníka společnosti – původně dceřinnou firmu Kindernayovy RTV Galaxie odkoupil jednatel Galaxie Sport a bývalý ředitel královéhradecké pobočky UPC Jiří Hojgr. Zkušební vysílání na satelitu stanice zahájila již 1. dubna, do konce měsíce ji lze přijímat volně. Od května bude satelitní příjem zakódován, přičemž zájemci si budou moci od provozovatele zakoupit dekódovací karty za roční poplatek 2.600 korun.
Nový sportovní kanál, který divákům nabídne přenosy kanadsko-americké hokejové NHL, německé fotbalové Bundesligy, anglické Premiere Ligue, a další atraktivní pořady, se oficiálně představí v pondělí na tiskové konferenci v pražském Jagr´s baru. Ve stejných prostorách na sklonku loňského roku probíhala konference Martina Kindernaye a společnosti RTV Galaxie k zamýšlenému programovému schématu obnovené televize Galaxie, která vysílá z pozemních vysílačů v Praze a Hradci Králové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .