TES Media – Připojení Ústí nad Labem k SDH síti

radiotv221Praha, dne 11.4.2002 – TES Media, spol. s r.o. úspěšně ukončila výstavbu nového přístupového SDH uzlu v Ústí nad Labem a připojila toto krajské město ke své páteřní optické síti.
Rozsáhlá investice do vlastních meziměstských i městských sítí a SDH technologií tak umožní společnosti TES Media zahájit poskytování datových služeb a pronájmy telekomunikačních okruhů.  Firmám i operátorům se tak otevře možnost vytvoření fyzických virtuálních sítí či připojení k Internetu nesrovnatelně vyšší rychlostí, než běžnými linkami. SDH sítě zároveň umožní přenosy digitální televize a hlasových služeb.
Připojením Ústí nad Labem završila TES Media výstavbu první etapy páteřní SDH (Synchronous Digital Hierarchy) sítě STM-16 o kapacitě 2.5 Gbps, která spojuje Prahu s řadou měst v severních a středních Čechách. Další města v těchto regionech jsou k páteřní SDH/STM-16 síti připojena prostřednictvím přístupové SDH technologie STM-1 o kapacitě 155 Mbps, což je i případ Ústí nad Labem. Dodavatelem SDH technologie je společnost Lucent Technologies. TES Media má nyní k dispozici velmi výkonnou, flexibilní a spolehlivou páteřní transportní síť i přístupové sítě do jednotlivých měst. SDH síť umožňuje přenášet vedle standardních telekomunikačních toků 2 Mbps (E1), 34 Mbps (E3) a 155 Mbps (STM-1) i datové toky typu Ethernet 10BaseT.
TES Media využívá SDH síť pro propojení svých datových center, které slouží pro poskytování vysokorychlostního přístupu k Internetu přes místní optické a koaxiální telekomunikační sítě. Tyto místní sítě zároveň zásobují klienty TES Media kabelovou televizí. SDH síť je také připravena pro využívání alternativními telekomunikačními operátory včetně ISP. Jedním z prvních telekomunikačních operátorů, který začal SDH síť využívat, je sesterská společnost TES Wireless, provozující bezdrátovou síť pro přístup k Internetu v licencovaném pásmu 3.5 GHz.
TES Media, spol. s r.o.
Telekomunikační operátor, poskytující služby kabelové televize pro 85 000 klientů v Praze, severních a středních Čechách. Více než 37 000 klientů kabelové televize v Praze, Kralupech, Neratovicích, Děčíně a Meziboří může využívat služeb vysokorychlostního přístupu k Internetu. TES Media je také poskytovatelem pronajatých okruhů přes SDH síť i nenasvícených optických vláken. Majoritními vlastníky společnosti jsou finanční fondy Baring Communications Equity a JP Morgan Partners.
Petra Kočandrlová,
TES Media

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .