Televizní společnost Zone Vision dosáhla 60% nárůstu tržeb

radiotv22Divize vysílání pokračuje v růstu

Londýn, listopad 2001 – Zone Vision, producent a distributor tématických kanálů se sídlem v Londýně, pokračuje v expanzi, což dokazuje nárůst příjmů v tomto roce o více než 60 %.

Navzdory všeobecnému ekonomickému poklesu společnost Zone Vision v  uplynulých 12 měsících zaznamenala růst příjmů ve všech svých divizích – vysílání, zastupování kanálů, syndikace, studiové a interaktivní služby – a to obrat dosahující více než 30 milionů USD za tento fiskální rok (končící k 30. listopadu 2001).

Zone Vision Broadcasting zaznamenala největší období růstu. Divize, která byla založena teprve v roce 1998, má nyní přes 27 milionů předplatitelů ve více než 190 zemích světa. Zone Vision provozuje sedm tématických kanálů po celé Evropě, na Středním Východě, v Africe a v Latinské Americe a jen za tento rok uvedla své programy v 64 nových zemích, čímž získala dalších 6 milionů předplatitelů.

Klíčovými momenty podnikání pro Zone Vision v tomto roce byly: investice Advent International ve výši 12 milionů USD; uvedení programu Showtime v Turecku; spuštění kanálu Private Blue v sítích Telewest a ntl: ve Velké Británii; pokračující expanze programů Reality TV a Romantica, a záříjová expanze Zone Vision do Latinské Ameriky s novým programem Europa, Europa, který si jen za první měsíc získal více než 3 milióny předplatitelů.

Kromě svých vlastních kanálů Zone Vision ve střední a východní Evropě zastupuje celou řadu významných kanálů, mezi které patří Discovery, MTV, Turner, Eurosport a Hallmark. Prodloužení smluv na zastupování těchto televizních stanic též přispělo k růstu Zone Vision

Zone Vision plánuje i v následujících 12 měsících další expanzi, která by měla být spojena především s plánovaným uvedením kanálů v západní Evropě, ve Velké Británii a v USA, stejně jako s prodloužením vysílacích smluv ve střední a východní Evropě a Latinské Americe.

Chris Wronski, prezident a generální ředitel Zone Vision, to komentuje: „Byl to pro nás velmi vzrušující a úspěšný rok. V roce 2001 se nám podařilo spustit dva nové filmové kanály, zvýšit pokrytí již existujících kanálů do nových zemí, získat milióny nových diváků a také dohodnout a dokončit investici ve výši 12 milionů USD od Advent International. Náš vztah s velkými společnostmi jako jsou Multichoice, UPC, Pramer, ntl:, Sky a Telewest spolu s dalšími, je jen důkazem toho, že se celosvětově stáváme významným obchodním partnerem v dodávání kvalitního programového obsahu různým komunikačním společnostem.“

* Veškerá čísla jsou k dispozici na požádání.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Agnieszka Somerville
Director for Marketing and PR Zone Vision Group
tel.:  +44 207 328 8808
e-mail:  agnieszka.somervile@zonevision.com

nebo

Martin Kocourek
Marketing & PR Manager Zone Vision Czech
tel.:   +420 2 24 210 610
e-mail:  mkocourek@zonevision.cz

Informace o společnosti Zone Vision

Za více než 10 let si firma Zone Vision Group vybudovala jedinečnou pozici na trhu jako vysílatel tématických kanálů a distributor mezinárodních satelitních stanic. Společnost Zone Vision v současné době vlastní a provozuje následující stanice: Reality TV, Romantica, Europa, Europa, Le Cinema, Private Blue, Showtime a E! Entertainment.  Kanály společnosti jsou k dispozici více než 27 milionům domácností ve 192 zemích.

Kromě hlavního sídla v Londýně, má Zone Vision také 13 regionálních poboček. Více než 350 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců společnosti se stará o porozumění a přesné nasměrování jednotlivých potřeb mezinárodního vysílání. Mezi aktivity Zone Vision Group patří tvorba kanálů a jejich management, zastupování kanálů, prodej programů a distribuce, studiové produkční služby a internetové služby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .