TA3 dosud nevypověděla smlouvu s TVD

radiotv22Slovenský zpravodajský kanál od tohoto záměru patrně odradily vysoké smluvní sankce, takže pouze omezil počet odebíraných zpráv. Od října TA3 spolupracuje také s televizí Prima.

Dva dodavatele zpravodajství z České republiky má slovenská zpravodajská televize TA3. Stanice nejprve využívala služeb agentury TVD, mezi jejíž hlavní klienty patří metropolitní televize TV3. Po zjištění, že TVD jedná o spolupráci s dalšími televizemi na Slovensku, však chtěla smlouvu vypovědět.

Ukončení spolupráce naznačovalo i jednání TA3 s televizí Prima. Obě stanice si od října vyměňují zpravodajství, takže dohoda TVD postupně spěla k ukončení. Šéfredaktor TVD Daniel Konečný ale serveru RadioTV řekl, že spolupráce s TA3 pokračuje. „Vztahy jsou korektní, snížili jsme rozsah podle požadavků TA3,“ upřesnil.

TA3 se cítila být poškozena

Úvahy TA3 o vypovězení smlouvy přišly poté, co vedení televize zjistilo, že agentura poskytuje technické zázemí konkureční stanici Markíza a vyjednává s veřejnoprávní Slovenskou televizí o dodávání zpravodajství z ČR. Generální ředitel TA3 Martin Lengyel řekl, že o spolupráci TVD s dalšími slovenskými televizemi neměl v době uzavírání smlouvy tušení.

Původní dohoda mezi TA3 a TVD předpokládala odebírání čtyř zpráv denně, čímž by TA3 předstihla svým zpravodajstvím z České republiky všechny ostatní slovenské televize. Nynější spolupráce s Primou se týká oboustranné výměny zpráv, které stanice vysílají v původním znění. Prima většinou upravuje titulky do své grafiky, TA3 většinou ponechává titulkování stejné.

Stanici ovládá britský fond

Televize TA3 zahájila vysílání 23. září letošního roku. Jde o čistě zpravodajský kanál, který vysílá prostřednictvím kabelových rozvodů a satelitu. Program TA3 tvoří půlhodinové zpravodajské bloky zaměřené na informace z domova, zahraničí, financí, sportu a počasí. Licenci vlastní společnost C.E.N., kterou z 55 procent ovládá britský fond Millenium Electronics. Šéfredaktorem zpravodajství je Zdeněk Šámal.

Televizní agentura TVD vznikla v roce 2000, krátce před zahájením vysílání metropolitní televize TV3. Ta byla také jejím prvním a největším klientem. V současné době dodává zpravodajství také TA3, pořadu Dobré ráno na České televizi a poskytuje technickou podporu pražskému zpravodaji slovenské televize Markíza. Vlastníkem TVD je společnost Mafra, která vydává deník MF Dnes a internetový portál iDnes.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .