Soud zakázal změny v CET 21

radiotv22MEF a Edikon nesmějí hlasovat

Praha 4. dubna 2002 – Městský soud v Praze vydal minulý týden další předběžné opatření proti společnosti CET 21. Na návrh společnosti CME jím zakázal společnosti CET 21 změnit právní formu ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost. Společnost CET 21 přitom již v této věci podala žádost u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Soud předběžným opatřením zároveň přikázal společnostem Edikon a MEF Media, které jsou údajně s 24,51% a 24,02% rozhodujícími podílníky v CET 21, aby se zdržely hlasování na valné hromadě této společnosti i jakékoli jiné formy rozhodování o změně právní formy CET 21. Vstup Edikonu a MEF Media do CET 21 přitom CME napadla již dříve s tím, že šlo o účelový krok Vladimíra Železného, aby se zbavil většinového podílu v CET 21 s cílem vyhnout se případnému budoucímu hrazení finančních závazků vůči CME. CME v této souvislosti rovněž žaluje RRTV za protiprávní schválení vstupu společností MEF Media a Edikon do CET 21.

„České soudy již zřejmě nebudou Železnému a jeho komplicům tolerovat ani krádež TV Nova, ani její plánovaný následný prodej novému investorovi,“ uvedl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Dokud Železný se svými „spolupodnikateli“ nebudou respektovat rozhodnutí českých soudů a mezinárodních arbitrážních tribunálů, mohou si naštěstí o prodeji televize ukradené s podporou a pomocí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nechat jen zdát,“ dodal.

Městský soud v Praze v odůvodnění svého rozhodnutí uvedl, že by změnou právní formy společnosti CET 21 narostla „nepřehlednost stavu, zkomplikovalo by se řešení věci samé a došlo by k zneprůhlednění celé právní situace“. Soud se přitom odvolal hlavně na to, že české soudy již dříve předběžnými opatřeními zakázaly společnostem Edikon a MEF Media a CET 21 disponovat s jejich podíly v CET 21. Všechna tato předběžná opatření přitom soudy vydaly na návrh CME proto, že jí Železný v rozporu s rozhodnutím amsterdamského arbitrážního tribunálu a svým vlastním příslibem dosud neuhradil částku přesahující jednu miliardu korun.

Kontakt:
Donath-Burson-Marsteller
Michal Donath
GSM: 0602 222 128
michal_donath@cz.bm.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .