Smlouva RTV Galaxie s TVD je dočasná

radiotv22Podle Martina Kindernaye má platit tři měsíce, poté se obě strany mají domluvit na dalších podmínkách spolupráce. Dosud platí i smlouva mezi TVD a akciovou společností TV3.

Odběr zpravodajství od agentury TVD byl pro RTV Galaxii nutností, aby mohla včas obnovit vysílání TV3 a toto vysílání bylo alespoň trochu kvalitní. Tak vysvětluje Martin Kindernay důvod, proč jím ovládaná TV3 uzavřela smlouvu s TVD, když v minulosti odběr zpravodajství od této agentury kritizoval a navrhoval dohodu s TVD vypovědět.

Šéfredaktor TVD Daniel Konečný serveru RadioTV potvrdil, že smlouva s RTV Galaxií je termínovaná. „Dodáváme tři pětiminutové zpravodajské bloky v 18:45, 19:45 a po 22:00, které obsahují pouze zpravodajství z Prahy. Nezajišťujeme zpravodajství z České republiky,“ přiblížil Konečný. Jeden blok obsahuje přibližně 10 zpráv. Zpravodajství pro Hradec Králové si RTV Galaxie zpracovává sama.

TVD hraje na obě strany

Současné dodávky zpravodajství se podle Konečného týkají jak všedních dnů, tak víkendů a TVD připravuje i zprávy o počasí a ze sportu. Kindernay serveru RadioTV řekl, že s dřívější prací TVD pro servisní organizaci TV3 nebyl spokojen a své výtky sdělil i vedení agentury. Na ní prý záleží, zda bude spolupráce po vypršení nynější smlouvy pokračovat.

Smlouva mezi TVD a akciovou společností TV3, se kterou je Kindernayova firma RTV Galaxie ve sporu, podle Konečného nadále platí. Agentura dále poskytuje technické zázemí pražskému zpravodaji slovenské televize Markíza, dodává jednu regionální zprávu denně do pořadu Dobré ráno s Českou televizí a nabízí zprávy slovenské televizi TA3.

Spolupráce s TA3 pokračuje

Právě s TA3 měla TVD exkluzivní smlouvu o dodávání čtyř zpráv z České republiky denně. Vzhledem k tomu, že vedení TA3 nevědělo o dalších aktivitách TVD na Slovensku (technická podpora zpravodaje Markízy, jednání s veřejnoprávní Slovenskou televizí), hrozilo její vypovězení. Konečný dnes serveru RadioTV řekl, že spolupráce s TA3 pokračuje, nebyl však schopen říci, nakolik se původní smlouva změnila. „Dodáváme jim zprávy podle jejich zájmu,“ řekl pouze.

Agenturu TVD založilo v roce 2000 vydavatelství Mafra. Původně dodávala zpravodajství pouze metropolitní televizi TV3. Stanice věnovala zpravodajství poměrně rozsáhlý prostor, takže TVD nic nenutilo k tomu, aby si hledala další klienty. Situace se změnila poté, co TV3 přestala za dodané zpravodajství platit a omezila počet zpravodajských bloků. Podle Konečného majitel TVD uvažuje o expanzi agentury na Slovensko a do Polska.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .