Sledovanost Gladiátora klesla pod 10 procent

radiotv221Mnohem horší výsledky vykazuje také soutěž Nejslabší! Máte padáka! na televizi Nova. Oproti premiéře její sledovanist klesla o 13 ratingových bodů. Otázkou zůstává, zda je to důsledek olympijského vysílání na ČT 2, nebo zda jde o nezájem diváků.

Sledovanost nových televizních soutěží Gladiátor a Nejslabší! Máte padáka! na ČT a TV Nova nadále klesá. Od uvedení premiér koncem ledna a začátkem února zaznamenaly oba pořady při dalších dvou dílech odliv diváků, sledovanost Gladiátora dokonce klesla pod 10 procent. Soutěž Nejslabší! Máte padáka! zaznamenala po premiéře propad sledovanosti o 13 ratingových bodů a na podobné úrovni se udržela i při třetím díle minulý týden.

Gladiátor se poprvé objevil na obrazovce ČT ve středu 31. ledna, kdy jeho sledovanost dosáhla 13,4 procenta. O týden později to bylo už jen 10,2 a minulou středu pouhých 9,2 procenta. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření, které serveru RadioTV poskytl mluvčí ČT David Jirušek. Podle nich sleduje program ČT 1 v době vysílání Gladiátora necelých 20 procent diváků, kteří mají zrovna zapnutý televizor. ČT nasazuje soutěž ve středu od 20 hodin, Nova v neděli od 21 hodin.

Ještě výraznější propad než Gladiátora potkal soutěž Nejslabší! Máte padáka! na Nově. Zatímco v neděli 3. února jej sledovalo 34,2 procenta všech televizních diváků, o týden později to bylo už jen 21,7 a tuto neděli 21,2 procenta. Podíl na divácích, kteří v danou chvíli sledují televizi, je ale vyšší, dosahuje přibližně 40 procent. Dlouho avizovanou premiéru však sledovalo přes 60 procent lidí, kteří trávili čas u televize. Otázkou zůstává, nakolik se na posledních dvou vydání podepsalo olympijské vysílání ČT.

Pokles diváckého zájmu vede obě televize ke změnám. Například v Gladiátorovi budou ode dneška diváci zasílat kladné, nikoli záporné textové zprávy. Chystá se také celkové zpřehlednění soutěže, která místy působí dost chaoticky. Také pořad Nejslabší! Máte padáka! dozná určitých změn. Mluvčí Novy Martin Chalupský je ale nechce specifikovat. Jisté je, že nepůjde o změny nikterak radikální: ty totiž Nově neumožňuje programová licence zakoupená od britského producenta, veřejnoprávní televize BBC.

Sledovanost Gladiátora na ČT 1 (% rating)

31.1.2002 – Gladiátor (Zdeněk Vrba) – 13,4 %
6.2.2002 – Gladiátor (Petra Polanská) – 10,2 %
13.2.2002 – Gladiátor (Zdeněk Vrba) – 9,2 %

Sledovanost Nejslabší! Máte padáka! na TV Nova (% rating)

3.2.2002 – Nejslabší! Máte padáka! (Zuzana Slavíková) – 34,2 %
10.2.2002 – Nejslabší! Máte padáka! (Zuzana Slavíková) – 21,7 %
17.2.2002 – Nejslabší! Máte padáka! (Zuzana Slavíková) – 21,2 %

Zdroj: ATO – ČT, CET 21

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .