Sledovanost 4/2007: Nova si vybírá oddechový čas

Extrémní výkyvy teplot nedělají dobře nejen kardiakům a astmatikům, ale i TV Nova, která jakoby ztrácela dech. Aktuální výsledky její sledovanosti potvrdily pokles z předcházejícího týdne. Mírně si polepšila Prima TV, sledovanost ostatních televizí buď mírně rostla nebo zůstala na předcházejících číslech.

V barrandovském hlavním stanu netrpělivě odstřihávají metr a s nadějí v očích vyhlížejí únor, který by jim s novými seriály přinesl i lepší ratingy. Aktuální výsledky sledovanosti potvrdily propad z předcházejícího týdne a share se začal přibližovat novým kritickým hodnotám. Sledovanost ostatních televizí buď mírně rostla nebo zůstala na předcházejících číslech. Rtuť v TV metrech společnosti Mediaresearch nezamrzla a ty stále spolehlivě měří sledovanost českých obrazovek.


Nově dochází pára
Co nejrychleji se budou barrandovští snažit zapomenout na letošní leden. Aktuální výsledky sledovanosti potvrzují, že Nova leden vypustila a, byť s velkým náskokem před konkurencí, jen vyklusává. Jakoby nabírala sílu na zteč, která se chystá v únoru, kdy s novými pořady vyrukuje jak Nova, tak i Prima. Mezi tím dosahuje její share v prime timu hodnoty 44,2% (před týdnem 44,49%) a celodenní podíl na sledovanosti 40,19% (před týdnem 40,5%).
Nejsledovanějším pořadem byly minulý týden tradičně nedělní Televizní noviny (3,1 mil. diváků). Po zpravodajských pořadech se na dalších místech žebříčku nejsledovanějších pořadů umístil francouzský film Kurýr (1,9 mil. diváků) a Střepiny (1,8 mil. diváků). Dobrou sledovanost si udržuje Ulice (1,47 mil. – 1,53 mil. diváků).


ČT1 – Události v regionech přitahují diváky
Na ČT1 se pohádce Princezna ze mlejna 2 dařilo o poznání méně (1,18 mil. diváků) než její předchůdkyni před týdnem. Co ale na ČT1 slaví úspěch, jsou Události v regionech (1,9 mil. diváků). Jejich nedělní vydání se stalo nejsledovanějším pořadem ČT1 a i v ostatních dnech jejich sledovanost zaznamenala mírný růst. Dalšími pořady s vysokou sledovaností byly talk show Uvolněte se, prosím (1,37 mil. diváků), a Hodina pravdy (1,2 mil. diváků). Vývoj sledovanosti ČT1 nebyl jednoznačný, když share v prime timu poklesl z 24,21% na 23,38% a podíl na celodenní sledovanosti mírně vzrostl z 22,44% na 22,73%.


Prima TV – zpátky na svém
Co předminulý týden Prima ztratila, to minulý týden nabrala a její sledovanost se tak prakticky vrátila na hodnoty ze 2. týdne. Share v prime timu dosáhl hodnoty 19,45% a podíl na celodenní sledovanosti 20,36%. Nejsledovanějším pořadem byly Velmi křehké vztahy (1,36 mil. diváků), kterým nadále mírně roste sledovanost. Sledovanost kolem jednoho milionu diváků si dále udržují Letiště (1 mil. a 1,1 mil. diváků) a Hercule Poirot (1,1 mil. diváků).


ČT2 – savce a žraloky nahradili bruslaři
Po dlouhé době nejen že nevyhrál, ale dokonce se neumístil ani v TOP10 ČT2 žádný přírodopisný dokument. Program ČT2 ovládli minulý týden krasobruslaři, kteří v Polsku bojovali o medaile na evropském šampionátu. Závěrečnou nedělní exhibici sledovalo 600 tis. diváků. V TOP10 se umístily i další 3 přenosy z krasobruslařského šampionátu a vzhledem k jejich solidní sledovanosti (420 tis. – 600 tis. diváků) se dá říci, že právě krasobruslařům vděčí ČT2 za nepatrný nárůst sledovanosti. Share v prime timu mírně vzrostl z 7,96% na 8,02%, podíl na celodenní sledovanosti stagnoval na 6,39%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .