Prima udržuje silnou pozici, podíl Novy klesnul

radiotv22Stejně jako v předchozím týdnu, i v tom uplynulém zaznamenal největší nárůst podílu na trhu kanál ČT 2. Velmi dobrou pozici si udržuje Prima, které se rovněž podařilo podíl mírně navýšit. Největší pokles se dotknul Novy.

Největší nárůst podílu na trhu v uplynulém týdnu zaznamenal druhý program veřejnoprávní České televize. Mírný nárůst zaznamenala také televize Prima, které se daří držet nad dvacetiprocentní hranicí a ohrožovat tak kanál ČT 1, jehož podíl nepatrně klesnul. Největší pokles zaznamenala Nova. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Novácké zábavě se příliš nedařilo

Podíl Novy klesnul téměř o půl procentního bodu na 43,76 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin stoupnul na 47,80 procenta, přičemž nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let. Naopak nejméně Novu sledovali muži starší 15 let, kteří věnovali pozornost sportovním přenosům na programu ČT 2. Nova i přes to obsadila kompletní žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.

První desítku nejvíce sledovaných pořadů TV Nova tvoří pouze zpravodajské relace. Nejlépe si vedly nedělní Televizní noviny, které sledovalo 39,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Středeční TN dosáhly sledovanosti 35,0 a úterní 34,5 procenta. Mezi deset nejsledovanějších pořadů se dvakrát probojovaly také Sportovní noviny a relace o počasí. Sledovanost soutěže Chcete být milionáře? klesla těsně pod 30 procent. Podobně si vedl i sobotní zábavný pořad Zlatá mříž.

Fotbal a hokej zvýšil podíl ČT 2

České televizi se v uplynulém týdnu celkem dařilo. Podíl programu ČT 1 klesnul z 20,68 na 20,64 procenta, u kanálu ČT 2 naopak stoupnul z 9,42 na 9,97 procenta, což je nejvíce od olympiády v Salt Lake City. V prime timu stoupnul podíl ČT 1 na 21,45 procenta, podíl ČT 2 klesnul na 7,86 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 byl doménou mužů starších 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 byly nedělní Události, které si nenechalo ujít 19,8 procenta diváků starších 15 let. Následuje nedělní film Ta třetí se sledovaností 18,4 procenta a sobotní Události, které dosáhly sledovanosti 16,4 procenta. Na ČT 2 jasně vedl čtvrteční fotbalový zápas FC Slovanu Liberec s Borussií Dortmund, jehož druhý poločas sledovalo 11,1 procenta diváků (první poločas sledovalo 10,1 procenta diváků). Na třetí pozici skončil úterní dokument Cesta do pravěku žraloků se sledovaností 8,4 procenta.

Zpravodajství Primy se propadá

Velmi úspěšný byl minulý týden pro televizi Prima, které se podařilo zvýšit podíl z 20,33 na 20,45 procenta. V hlavním vysílacím čase ovšem klesnul na 19,20 procenta. Největší zásluhu na dobrém výsledku mají ženy starší 15 let, které jsou tradičně nejsilnější diváckou skupinou televize Prima (v rámci této skupiny Prima minulý týden porazila o jeden procentní bod program ČT 1). Stanici se ale příliš nedaří zaujmout malé diváky.

Diváky Primy nejvíce zaujal středeční seriál Komisař Rex, který sledovalo 17 procent lidí starších 15 let. Následuje nedělní talk show Nikdo není dokonalý se sledovaností 15,7 procenta a pondělní Komisač Rex (13,4 procenta). Dobře si vedl i nedělní Receptář prima nápadů (12,3 procenta), zatímco znatelný propad zaznamenalo zpravodajství. Do první desítky se dostala pouze jediná hlavní zpravodajská relace, jejíž sledovanost nebyla nijak mimořádná – nedělní Zpravodajský deník sledovalo 10,8 procenta diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .