Prima předstihla ČT 1

radiotv221Za minulý týden Prima dosáhla historicky druhého nejvyššího podílu na trhu a s nepatrným náskokem předhonila veřejnoprávní program ČT 1. Největší pokles zaznamenala televize Nova a kanál ČT 2.Televize Prima v minulém týdnu předstihla v podílu na trhu první program České televize. Stalo se tak poprvé od loňského června, kdy se Primě podařilo odsunout ČT 1 na třetí pozici mezi celoplošnými televizemi hned na tři týdny. Současný výsledek je druhým nejvyšším týdenním podílem Primy za její existenci. Polepšila si také ČT 1, zatímco podíly Novy a ČT 2 klesly. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového průzkumu sledovanosti společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.
Prima vsadila na sport a zábavu
Prima navýšila svůj podíl o 1,4 procentního bodu na 21,28 procenta a navázala tak na úspěšný březnový nárůst sledovanosti. Největší zásluhu na tom mají ženy starší 15 let, které jsou tradičně nejsilnější diváckou skupinou Primy – a ne jinak tomu bylo i v uplynulém týdnu. Nezanedbatelný nárůst Prima zaznamenala také u mužů starších 15 let, které k obrazovce přitáhly přenosy I. fotbalové Gambrinus ligy, závody Formule 1 a mistrovství světa silničních motocyklů. Mírný nárůst Prima zaznamenala také u divácké skupiny dětí ve věku od čtyř do 14 let.
Na úspěchu Primy se podepsaly především zábavné pořady. Nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý sledovalo 22,2 procenta všech televizních diváků starších 15 let, což je nejlepší sledovanost za jeho existenci. Středečního seriál Komisař Rex dosáhnul sledovanosti 17,6 a úterní seriál Chalupáři 16,9 procenta. Diváky přitáhla také úterní show Párty se Stellou, která přímo navazovala na Chalupáře a oslavovala 80. narozeniny herečky Stelly Zázvorkové. Sledovalo ji 15,5 procenta diváků.
ČT 1 posílila, ale nestačilo to
České televizi se minulý týden sice také dařilo, ale ani nárůst o čtyři desetiny procentního bodu nepomohl programu ČT 1 udržet pozici druhého hráče na trhu. Podíl ČT 1 dosáhnul 21,25 procenta a byl tedy o tři setiny bodu nižší než u Primy. Program ČT 2 zaznamenal pokles ze 7,95 na 7,18 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 se zvýšeným počtem sportovních přenosů muži starší 15 let. Zajímavý je dobrý výsledek sledovanosti nedělních večerních pořadů, kterému patrně pomohlo také špatné počasí.
Na programu ČT 1 obsadily první tři příčky nejsledovanějších pořadů Události. Nedělní hlavní zpravodajskou relaci sledovalo 20,3 procenta diváků starších 15 let, sobotní 17,5 a středeční 17,2 procenta. V těsném závěsu zůstala pondělní Cestománie (16,8 procenta). Nejsledovanějším pořadem ČT 2 byl nedělní dokument Scaramouche, který dosáhnul sledovanosti 6,7 procenta. Následuje pondělní finálový zápas hokejové extraligy mezi HC Spartou a HC Vítkovicemi, který sledovalo 6,4 procenta diváků, a středeční Studio fotbal: Real Madrid – Bayern Mnichov se sledovaností 5,8 procenta.
Nova nepřekvapila ničím výjimečným
Televizi Nova se minulý týden příliš nedařilo. Po výrazném nástupu o Velikonocích její podíl klesnul o jeden procentní bod na 45,28 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let. Nova nenabídla prakticky žádný velký filmový hit, a ani zábavným pořadům se – kromě Politického harašení – nepodařilo prolomit hranici třicetiprocentní sledovanosti. Přesto Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi. Pomohlo jí k tomu opět zpravodajství.
Tradičně nejsledovanějším pořadem Novy byly nedělní Televizní noviny, které si nenechalo ujít 39,5 procenta dospělých diváků. Následuje sobotní talk show Zuzany Bubílkové a Miloslava Šimka Politické harašení se sledovaností 37,6 procenta a středeční Televizní noviny, které sledovalo 35,8 procenta diváků. Do první desítky se pak kromě hlavní zpravodajské relace dostaly také Sportovní noviny a Počasí. Třicetiprocentní hranici sledovanosti se také přiblížila nedělní Countryestráda.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .