Prima porazila ČT1, pomohl jí Zpravodajský deník

radiotv222Sledovanost hlavního zpravodajského pořadu televize Prima stoupá. Minulý týden Zpravodajský deník s přehledem porazil nejúspěšnější pořad této televize, nedělní talk show Nikdo není dokonalý.Sledovanost hlavního zpravodajského pořadu televize Prima stoupá. Minulý týden Zpravodajský deník s přehledem porazil nejúspěšnější pořad této televize, nedělní talk show Nikdo není dokonalý.

Primě se opět podařilo v podílu na trhu porazit první program České televize. Minulý týden Prima i přes mírný pokles sledovanosti předstihla kanál ČT1 na skupině D15+ o necelý procentní bod. Nejsledovanější zůstává Nova, jejíž podíl na trhu oproti předchozímu týdnu mírně stoupl. Polepšil si také program ČT2.

ANNO ohrozilo Televizní noviny

Nova dosáhla v týdnu od 20 do 26. ledna podílu 43,87 procenta, což je o půl procentního bodu více než v předchozím týdnu. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin její podíl stoupl na 49,49 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly děti od čtyř do 14 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření sledovanosti, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nejsledovanějším pořadem Novy uplynulého týdne byly nedělní Televizní noviny. Sledovalo je 41,6 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní TN se sledovaností 38,8 procenta a čtvrteční TN, které sledovalo 38,5 procenta diváků. Sobotní vyhlašování cen ANNO 2002 se se sledovaností 36,3 procenta umístilo na sedmé příčce týdenního přehledu pořadů TV Nova.

Na ČT vedou s přehledem Četnické humoresky

Podíl prvního programu České televize minulý týden klesl o 1,3 procentního bodu na 20,88 procenta. Oproti tomu kanál ČT2 zaznamenal růst z 6,62 na 7,43 procenta. V hlavním vysílacím čase dosáhl ČT1 podílu 21,08 procenta (a předstihl o 1,5 procentního bodu Primu), podíl ČT2 klesl na 5,68 procenta. První program ČT nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 muži starší 15 let.

Nejúspěšnějším pořadem ČT1 za minulý týden byly čtvrteční Četnické humoresky. Sledovalo je 22,5 procenta diváků starších 15 let. Následovaly pondělní a páteční Události se shodnou sledovaností 19,1 procenta. Do první desítky se ještě dostal pondělní seriál Ranč u Zelené sedmy (18,3 procenta) a rovněž pondělní Cestománie (15,1 procenta). Naopak v ní chyběla sobotní premiéra nové soutěže Hodina pravdy, kterou v přímé konkurenci ANNO 2002 a při výpadku signálu ČT sledovalo 9,6 procenta diváků.

Na ČT2 s přehledem zvítězil páteční přenos z posledního kola druhé volby prezidenta (8,7 procenta) před nedělním přenosem Mistrovství Evropy krasobruslení ze Švédska (8,2 procenta) a úterním seriálem Nadpřirozené jevy ve světle vědy II. (5,9 procenta).

Překvapivý nástup Zpravodajského deníku

Primě se i přes pokles podílu na trhu z 21,71 na 21,62 procentních bodů podařilo po týdnu opět předstihnout konkurenční ČT1. V hlavním vysílacím čase ovšem spadla pod jeho úroveň, když dosáhla pouze 19,65 procenta. Primu tradičně nejvíce sledovaly ženy starší 15 let. V této kategorii Prima předstihla program ČT1 rovněž v prime timu.

Nejlépe si na Primě vedl pondělní Zpravodajský deník, který sledovalo 16 procent všech televizních diváků starších 15 let. Následuje páteční hlavní zpravodajská relace (15,8 procenta) a úterní Zpravodajský deník (15,3 procenta). Zpravodajství zcela odsunulo jinak nejúspěšnější pořad Primy Nikdo není dokonalý až na šestou pozici. V neděli jej sledovalo 15,2 procenta diváků. Do první desítky se ještě probojovaly středeční pořady Komisař Rex a Karel a Helena 2002 (oba shodně 14,4 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .