Prima opět před ČT 1

radiotv222České televizi k poklesu paradoxně pomohla její výhoda – přenosy z hokejového šampionátu ve Švédsku na programu ČT 2. Náskok Primy je tentokrát vyšší, rovné dva procentní body. Její podíl stoupnul nad 20 procent.

Televizi Prima se minulý týden opět podařilo předstihnout v podílu na trhu první program veřejnoprávní České televize. Stalo se tak poprvé od začátku dubna, kdy byl rozdíl mezi Primou a ČT 1 pouhé tři setiny procentního bodu. Nárůst zaznamenala i televize Nova, zatímco podíly obou kanálů ČT klesnul. Vyplývá z výsledků elektronického měření sledovanosti TV metry společnosti Mediaresearch, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Prima poprvé mezi TOP 20

Nárůst Primy je tentokrát větší. Oproti předchozímu týdnu jde téměř o dva procentní body, stanice dosáhla podílu 20,78 procenta. Výrazně si polepšila také v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin, kdy její podíl sice klesnul na 19,12 procenta, ale rovněž předstihnul ČT 1. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily žen starší 15 let. Překvapivý je výsledek ve skupině mužů starších 15 let, který je lepší než u ČT 1, ale předstihnul i program ČT 2, který vysílal přenosy z hokejového šampionátu ve Švédsku.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byla nedělní talk show Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 22,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Jde o jen z nejlepších výsledků, který Primu vůbec poprvé dostal do žebříčku 20 nejsledovanějších programů napříč televizními stanicemi. Následuje středeční Komisař Rex se sledovaností 17,2 procenta a rovněž středeční díl seriálu Siska, který dosáhnul sledovanosti 14,6 procenta.

Na Nově stále vede zpravodajství

Televize Nova zvýšila podíl z 41,34 na 42,27 procenta. V prime timu si mírně polepšila na 43,31 procenta. Novu nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, v hlavním vysílacím čase pak ženy starší 15 let. Žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi Nova obsadila na 18 pozicích. Zbývající dvě patří čtvrtfinálovému hokejovému zápasu Česko – Rusko na ČT 2 a talk show Nikdo není dokonalý na Primě.

Všechny tři nejvyšší příčky ve sledovanosti pořadů TV Nova obsadily Televizní noviny (TN). Nedělní hlavní zpravodajskou relaci sledovalo 33,8 procenta diváků starších 15 let, pondělní TN 31,6 a středeční TN 29,8 procenta. Do první desítky se pak dostaly už jen Sportovní noviny a relace o počasí. Ze zábavných pořadů skončila až na 12. příčce nedělní Country estráda se sledovaností 25 procent. Středeční film Matrix sledovalo 22,8 procenta diváků a skončil na 17. pozici mezi pořady TV Nova.

Diváky ČT zklamali čeští hokejisté

Česká televize si paradoxně uškodila přenosy z hokejového mistrovství světa, které snížilo podíl programu ČT 1, ale díky vyřazení české reprezentace nepřineslo takové výsledky, aby kanál ČT 2 udržel pozici z předchozího týdne. Podíl ČT 1 klesnul o více než jeden procentní bod a 18,03 procenta, u ČT 2 o dva procentní body na 13,57 procenta. V prime timu dosáhnul ČT 1 pouze 16,03 procenta, zatímco ČT 2 posílil na 17,65 procenta (ve skupině mužů starších 15 let předstihnul v prime timu ČT 1 i Primu). První program sledovaly nejvíce děti ve věku od čtyř do 14 let, ČT 2 muži starší 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 byly středeční Události, které si nenechalo ujít 16,6 procenta diváků starších 15 let. Nedělní hlavní zpravodajská relace dosáhla sledovanosti 16,4 procenta a pondělní seriál Vlak dětství a naděje 14,7 procenta. Za zmínku stojí páteční film Hvězdné války: Epizoda I. – Skrytá hrozba, který sledovalo 9,7 procenta diváků. Na ČT 2 jasně vee přenos hokejového utkání Česko – Rusko ze šampionátu ve Švédsku (23,1 procenta diváků starších 15 let) před finále Rusko – Slovensko (17,8 procenta) a Pohárem v cyklistice žen (15,6 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .