Prima odolává konkurenci Nejslabší! Máte padáka!

radiotv221Nedělní talk show televize Prima Nikdo není dokonalý znovu nabírá diváky. Po prvních dílech soutěže Nejslabší! Máte padáka!, které Nova vysílá ve stejný čas, se konkurence téměř vyrovnala.

Televizní trh se minulý týden vrátil do normálu, když podíl programu ČT 2 po ukončení Zimních olympijských her v Salt Lake City klesnul na mírný nadprůměr a podíly ostatních stanic výrazně stouply. Nejlépe se vedlo Nově, zajímavý nárůst zaznamenal také program ČT 1 a televize Prima. Vyplývá to z peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Taylor Nelson Sofres, jehož výsledky dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova si polepšila, ale zůstává pod průměrem

Podíl Novy u diváků starších 15 let stoupnul oproti předchozímu týdnu o šest procentních bodů na 44,39 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin ale Novu sledovalo 50,14 procenta dospělých diváků. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let. Stanice obsadila celý žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč všemi televizemi, ale do TOP 20 se nedostal sobotní přenos volby Miss Universe Slovenské republiky 2002 ani nedělní soutěž Nejslabší! Máte padáka!, jejíž sledovanost klesla pod 20 procent (přesně 19,1 procenta při 40-procentním podílu na trhu).

Mezi nejsledovanějšími pořady nedošlo k žádným změnám. První tři pozice opět obsadily Televizní noviny. Nejlepší výsledek zaznamenaly v neděli, kdy je sledovalo 39,2 procenta diváků. Následují středeční TN se sledovaností 36,8 procenta a sobotní TN, které dosáhly 36,6 procenta. Do první desítky se ještě vešel nedělní sestřih Co v Silvestru nebylo (34,4 procenta, šestá pozice) a po dlouhé době také úterní Milionář (33,0 procenta, desátá pozice. Sobotní Miss Universe sledovalo 20,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let.

Diváky ČT zajímal Český lev a fotbal

Konec olympiády výrazně pomohl také prvnímu programu ČT 1, jehož podíl stoupnul o pět procentních bodů na 22,47 procenta, zatímco ČT 2 si razantně pohoršil – z 22,78 procenta v závěrečném týdnu ZOH na 8,61 procenta. V prime timu dosáhnul ČT 1 podílu 22,64 procenta, ČT 2 klesnul na 5,89 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 zaujal zejména muže starší 15 let.

Na ČT 1 diváci nejvíce sledovali sobotní přenos předávání filmových cen Český lev 2001. Upřednostnilo jej 19,1 procenta všech diváků starších 15 let. Stejného výsledku ovšem dosáhla i středeční hlavní zpravodajská relace Události. Na třetí pozici jsou nedělní Události se sledovaností 18,5 procenta, následované pondělní premiérou prvního dílu pohádkového seriálu O ztracené lásce (18,2 procenta). Mezi pořady programu ČT 2 vede nedělní drama Romulus a Remus (9,1 procenta) před 1. poločasem středečního fotbalového zápasu Panathinaikos Atény – AC Sparta Praha (8,9 procenta) a 2. poločasem čtvrtečního fotbalového zápasu FC Slovan Liberec – Olympique Lyon (8,2 procenta).

Prima přilákala muže na Formuli 1

Nejlepšího výsledku od loňského června dosáhla v uplynulém týdnu televize Prima, jejíž podíl stoupnul o necelé tři procentní body na 19,75 procenta. V hlavním vysílacím čase ovšem klesnul na 18,03 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let, a to jak v celodenním měření, tak v prime timu. K dobrému výsledku ale Primě pomohli zejména muži starší 15 let, které k obrazovce přitáhnul návrat závodů Formule 1. Podíl této cílové skupiny u Primy stoupnul o 4,5 procentního bodu.

Překvapivý je i výsledek nejsledovanějšího pořadu Primy v minulém týdnu, nedělní talk show Nikdo není dokonalý. Té se podařilo i přes přímou konkurenci soutěže Nejslabší! Máte padáka! přitáhnout 18,8 procenta diváků starších 15 let (a 37 procent těch, kteří v danou chvíli sledovali televizi) což je téměř „nadlidský“ výkon. Druhým nejsledovanějším pořadem je středeční seriál Komisař Rex (15,1 procenta) a třetím nedělní Zpravodajský deník (14,3 procenta). Tradičně zabodovala i čtvrteční harlekýnka – film probuzení sledovalo 12,7 procenta diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .