Prima nebezpečně dotahuje Českou televizi

radiotv22V divácké skupině žen starších 15 let dokonce Prima minulý týden Českou televizi už předstihla. Podíl na sledovanosti obou veřejnoprávních kanálů klesnul.

Televize Prima podílem na sledovanosti nebezpečně dotahuje veřejnoprávní Českou televizi. Nejsledovanější pořad Primy minulého týdne, pohádka S čerty nejsou žerty, dokonce dosáhla vyššího podílu než nejsledovanější pořad ČT. Polepšila si také televize Nova, zatímco výsledky TV3 nejsou v peoplemetrovém projektu společnosti Taylor Nelson Sofres od 3. prosince k dispozici.

Nova čeká na sváteční boom

TV Nova si polepšila o necelý procentní bod, v týdnu od 10. do 16. prosince dosáhla podle Asociace televizních organizací (ATO) 48,32-procentního podílu na sledovanosti. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin její podíl stoupnul až na 51,83 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let, ale v prime timu je nahradili muži ve věku nad 15 let.

Pořady TV Nova minulý týden tradičně obsadily všechny příčky žebříčku TOP 20 nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi. První tři pozice obsadila hlavní zpravodajská relace Televizní noviny. Nejvíce diváků jí sledovalo v neděli, kdy dosáhla podílu 39,3 procenta. Následují pondělní Televizní noviny s podílem 35,7 procenta a čtvrteční zpravodajská relace s podílem 35,1 procenta. Úterní Milionář, který dosáhnul podílu 32,8 procenta, klesnul až na osmou příčku.

ČT divákovi mnoho nenabídla

České televizi se před svátky nedaří. Podíly obou veřejnoprávních kanálů v uplynulém týdnu klesly přibližně o jedno procento. Program ČT1 dosáhnul 20,56 procenta, u programu ČT2 peoplemetry naměřily 6,74 procenta. V prime timu podíl ČT1 klesnul na 20,20 procenta a podíl ČT2 na 5,09 procenta. Nejčastějšími diváky ČT1 byly děti ve věku od čtyř do 14 let, druhý program nejvíce sledovali muži starší 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT1 byla nedělní hlavní zpravodajská relace ČT Události s podílem 18,1 procenta, následovaná nedělním filmem Na samotě u lesa (16,9 procenta) a středečními Událostmi (16,1 procenta). Na programu ČT2 diváci upřednostnili nedělní divadelní představení Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem v hlavní roli (6,6 procenta) před nedělní reprízou Černých andělů (5,5 procenta) a úterním pořadem Postřehy odjinud (5,3 procenta).

S Primou nejsou žerty

Důvod k radosti měla minulý týden televize Prima, jejíž pohádkové čtvrtky trhají rekordy sledovanosti. Prima si v celkovém podílu na sledovanosti polepšila o necelé procento na 19,37 procenta a výrazně se tak přiblížila prvnímu programu veřejnoprávní televize. Nejčastější divácká skupina, ženy starší 15 let, dokonce Primě přinesly nad ČT1 vítězství. V prime timu Prima dosáhla podílu 19,84 procenta, takže od ČT1 ji dělily necelé čtyři desetiny procenta.

Nejsledovanějším pořadem Primy byla čtvrteční pohádka S čerty nejsou žerty, která dosáhla rekordního podílu na sledovanosti – 25,7 procenta. Daleko za sebou nechala nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, které jindy zaujímá pozici číslo jedna. Minulý týden se s podílem 16,7 procenta odsunula na druhou pozici. Třetí příčku obsadil středeční díl seriálu Komisař Rex s podílem 15,6 procenta. Dobře si vedl i Receptář prima nápadů na sedmé pozici, který dosáhnul 11 procent, což je nejvíce od jeho vzniku.

Peoplemetry přestaly měřit TV3

Výsledky sledovanosti metropolitní televize TV3 nejsou od 3. prosince k dispozici. Servisní organizace TV3, a.s., která je účastníkem peoplemetrového projektu, totiž požádala o vyřazení. Jde o celkem logický krok, neboť v současné době vysílá společnost RTV Galaxie ovládaná Martinem Kindernayem. Ten zatím neupřesnil, zda RTV Galaxie projeví zájem o členství v ATO, v minulosti včas účast TV3 na peoplemetrovém projektu kritizoval.

Kabelovým a satelitním televizním minulý týden podíl na sledovanosti mírně stoupnul ze 4,71 na 5,01 procenta. V hlavním vysílacím čase ovšem klesnul na 3,04 procenta. Tradičně nejsilnější diváckou skupinou těchto stanic byly děti ve věku od čtyř do 14 let. V jejich cílové skupině kabelové a satelitní televize dosáhly průměrného podílu na sledovanosti 11,23 procenta a blíží se podílu televize Prima.

Podrobné výsledky naleznete v sekci Sledovanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .