Prima má dva náhradní názvy pro Receptář

radiotv22Stanice se rozhoduje mezi Prima nápady a Recepty prima nápadů. Zatímco časopis přejmenuje určitě, protože jí to uložil soud, u televizního pořadu to zatím není zcela jisté. Česká televize to ale požaduje.

Provozovatel televize Prima, společnost FTV Premiéra, našla dva náhradní názvy pro časopis Receptář prima nápadů. Začátkem tohoto týdne požádala Úřad průmyslového vlastnictví o registraci ochranných známek na názvy Prima nápady a Recepty prima nápadů včetně jejich grafické podoby. Ochranná známka se týká nejen tiskovin a periodického tisku, ale také televizního vysílání. Česká televize přitom požaduje, aby Prima přestala používat pro svůj televizní pořad název Receptář.

„V současné době čekáme, jaké kroky uskuteční televize Prima v návaznosti na uskutečněné kroky v podání předběžného opatření od Reader´s Digest a požadavek ČT na přejmenování pořadu,“ řekl serveru RadioTV mluvčí ČT David Jirušek. Vydavatelství Reader´s Digest Výběr minulý týden uspělo u Městského soudu v Praze se žádostí o vydání předběžného opatření, které by FTV Premiéře zakázalo vydávat časopis s názvem Receptář. Reader´s Digest totiž od roku 2000 vlastní časopis Receptář na každý den, a aktivitu Primy považuje za nekalou konkurenci.

Časopis Receptář prima nápadů, který od 12. března vydává FTV Premiéra, se na novinových stáních objevuje v těsné blízkosti Receptáře na každý den. Televize Prima oznámila, že bude výrok soudu akceptovat, ale ve vydávání časopisu nepřestane. „V současné době pracujeme na tom, abychom vyhověli rozhodnutí soudu, které ale neznamená, že by FTV Premiéra nesměla vydávat žádný časopis zaměřený na kutily, zahrádkáře a volný čas. Proto další číslo časopisu určeného zejména divákům televizního pořadu Receptář prima nápadů vyjde v plánovaném termínu,“ řekla šéfka marketingu a PR Primy Linda Kozáková. Nové číslo se má na stáncích objevit příští týden v úterý.

Prima zároveň vede jednání s Českou televizí, která vlastní ochrannou známku na název Receptář. „S ČT Prima jedná v rámci zachování dobrých vztahů a uspokojivého řešení situace pro obě strany. Co se týče názvu časopisu, na tuto otázku je v této chvíli předčasné odpovídat vzhledem k tomu, že vše je ve stádiu hledání přijatelného řešení, které bude plně v intencích nařízení soudu,“ sdělila mluvčí Primy Jana Malíková. Ochrannou známku na název Prima nápady se FTV Premiéra zaregistrovala 19. března jako slovní název a 3. dubna i jako logo. Ve stejný den proběhla registrace ochranné známky a loga názvu Recepty prima nápadů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .