Prima je stále před ČT 1, v prime timu ale už ne

radiotv222Ačkoli se České televizi daří snižovat náskok televize Prima a v hlavním vysílacím čase ji minulý týden odsunula na třetí pozici, v celodenním měřítku se Primě stále daří držet hned za lídrem trhu, televizí Nova. V uplynulém týdnu si nejvíce polepšil kanál ČT 1, zatímco podíly všech ostatních televizí mírně klesly. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova: Zprávy, zprávy, zprávy

Podíl televize Nova oproti předchozímu týdnu nepatrně klesnul ze 46,10 na 45,62 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova dosáhla podílu 48,63 procenta. Na mírném poklesu podílu Novy se podíly zejména ženy, které patrně více zaujal program Primy. Nejsilnější diváckou skupinu Novy tvořily děti ve věku od čtyř do 14 let, v prime timu je však předstihly ženy starší 15 let. TV Nova opět obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejúspěšnějším pořadem Novy minulého týdne byly nedělní Televizní noviny, které sledovalo 36,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následuje pondělní hlavní zpravodajská relace se sledovaností 31,8 procenta a středeční TN, které dosáhly sledovanosti 29,1 procenta. První desítku nejsledovanějších pořadů Novy obsadily pouze zpravodajské pořady, kromě TN šlo také o Sportovní noviny a relaci o počasí. S výrazným odstupem na 11. pozici zůstal nedělní pořad Hogo Fogo, který sledovalo 26 procent diváků.

Prima ničím nepřekvapila

Prima si minulý týden mírně pohoršila, když její podíl u diváků starších 15 let klesnul z 21,64 na 21,35 procenta. Horšího výsledku se stanice dočkala v hlavním vysílacím čase, kdy se její podíl snížil až na 19,48 procenta. Primě výrazně pomohly ženy starší 15 let, které patří tradičně mezi nejvěrnější diváky této televize. Překvapivé je, že podíl Primy stoupnul i přes to, že u diváckých skupin mužů i žen starších 15 si stanice oproti předchozímu týdnu mírně pohoršila.

Nejsledovanějším pořadem Primy byla nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý. Sledovalo ho 20,2 procenta dospělých diváků. Středeční díl seriálu Komisař Rex na druhém místě dosáhnul sledovanosti 14,1 procenta a třetí Chalupáři, které Prima vysílala v úterý, si nenechalo ujít 13,6 procenta diváků. Do první desítky se ještě zařadil Zpravodajský deník, kriminální seriál Siska, Případy otce Dowlinga, čtvrteční harlekýnka Hra světel a nedělní Receptář prima nápadů, kterému se daří udržovat silnou sledovanost.

Pokles ČT 2 nezastavil ani fotbal

České televizi se podařilo zvýšit podíl programu ČT 1 o půldruhého procentního bodu na konečných 21,16 procenta, zatímco podíl ČT 2 klesnul ze 6,53 na 5,82 procenta. V prime timu vyšplhal podíl ČT 1 na 22,05 procenta a u ČT 2 klesnul na 5,35 procenta. První program veřejnoprávní televize nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 muži starší 15 let, čemuž odpovídal i jeho obsah – přenosy z fotbalového mistrovství Evropy do 21 let a příprava na světový šampionát.

Mezi pořady ČT 1 byly minulý týden nejúspěšnější nedělní Události se sledovaností 19,3 procenta, následované čtvrtečním filmem Robinson Crusoe (sledovanost 18,2 procenta) a pondělní talk show Banánové rybičky, kterou sledovalo 16,2 procenta diváků. Nedělní film Paralelní světy se sledovaností 12,6 procenta skončil v žebříčku až desátý. Na ČT 2 byl nejúspěšnější sobotní přenos fotbalového utkání reprezentace do 21 let s Itálií, který sledovalo 7,3 procenta diváků. Na druhé pozici je nedělní dokument Modrá planeta se sledovaností 4,8 procenta a středeční Pohledy na svět z nebe (4,7 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .