Prima dotahuje ČT 1

radiotv221Druhého nejlepšího výsledku v podílu na trhu mezi diváky staršími 15 let za svou existenci dosáhla v minulém týdnu televize Prima. Dařilo se také Nově, zatímco podíly obou veřejnoprávních kanálů klesly.

Televize Prima zaznamenala v minulém týdnu další růst, který jí pomohl dosáhnout druhého nejlepšího výsledku v podílu na divácích starších 15 let v její historii. Mírně si polepšila také televize Nova, zatímco podíly obou programů veřejnoprávní České televize klesly. Vyplývá z peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Zlatíčka porazila Milionáře

Podíl Novy vzrostl v porovnání s předchozím týdnem o více než jeden procentní bod, a dosáhnul 46,53 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova nepřekročila padesátiprocentní hranici, když její podíl skončil na 49,52 procenta. Nejsilnější diváckou skupiny tvořily ženy starší 15 let, a to jak v celodenním měřítku, tak v prime timu, kde byly podíly všech hlavních diváckých skupin velmi vyrovnané.

Nova opět obsadila kompletní žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů bez rozdílu stanice, která je uvedla. Nejsledovanějšími pořady Novy byly opět Televizní noviny. V neděli sledovalo hlavní zpravodajskou relaci Novy 38,9 procenta diváků, v pondělí 36,2 a v úterý 36,0 procenta diváků. Jediným zábavným pořadem, který se dostal do první desítky, byla nedělní Zlatíčka se sledovaností 32,8 procenta.

Andělé nestačili na Tankový prapor

České televizi se minulý týden příliš nedařilo. Podíl programu ČT 1 klesnul z 22,47 na 22,14 procenta, propad o dva procentní body zaznamenal také kanál ČT 2 (z 8,61 na 6,53 procenta). V prime timu se podíl ČT 1 vyšplhal na 22,93 procenta, zatímco u programu ČT 2 klesnul na 4,15 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT 2 měl nejvíce diváků mezi muži staršími 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 uplynulého týdne byl čtvrteční film Tankový prapor (ČT ho nasadila proti Andělovi 2001 na Nově), který sledovalo 21,9 procenta diváků starších 15 let. Následovaly nedělní Události se sledovaností 18,6 procenta a sobotní talk show Miroslava Donutila Na kus řeči, která dosáhla sledovanosti 17,8 procenta. Na programu ČT 2 byl nejsledovanější úterní dokument Příroda plná plazů, který si nenechalo ujít 5,9 procenta diváků, následovaný nedělním extraligovým zápasem mezi hokejisty Zlína a Znojma (4,7 procenta) a sobotním přenosem MS v letu na lyžích z Harrachova (4,2 procenta).

Dokonalé Nikdo není dokonalý

Velmi dobře se vedlo televizi Prima, jejíž podíl stoupnul o více než procentní bod na 20,77 procenta. Přispěli k tomu zejména ženy starší 15 let, v jejichž divácké skupině si Prima oproti předchozímu týdnu polepšila o dva procentní body, ale i muži starší 15 let, které k obrazovce přitáhly závody Formule 1. V prime timu však podíl Primy klesnul na 19,67 procenta. Nejčastějšími diváky byly tradičně ženy starší 15 let.

Největší úspěch zaznamenala nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, jejíž sledovanost 21,6 procenta patří k historickým úspěchům tohoto pořadu. Na druhém místě je s výrazným odstupem středeční seriál Komisař Rex, kterého sledovalo 16,3 procenta diváků. Třetí pozici obsadila čtvrteční harlekýnka O půlnoci se sledovaností 15,5 procenta. Do první desítky se probojoval také nedělní Receptář prima nápadů, který se s 11,6 procenty diváků umístil na osmé až deváté pozici.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .