Právníci ČT řeší skandál s pohádkou na TV Nova

radiotv22TV Nova uvede o Vánocích pohádkový seriál Princezna ze mlejna II., který ve filmové podobě koprodukovala Česká televize. Programovému řediteli Petru Kolihovi není jasné, jak se k němu Nova dostala.

Právní oddělení České televize řeší, jakým způsobem se televize Nova dostala k vysílacím právům na pohádkový seriál Princezna ze mlejna II. Pohádku koprodukovala ČT, a vlastní tudíž televizní práva pro její vysílání. Nova však pohádku neuvede vcelku, nýbrž v šesti dílech, které odvysílá od 24. do 29. prosince.

Programový ředitel ČT Petr Koliha serveru RadioTV řekl, že ho zařazení Princezny ze mlejna II. do vánočního schématu Novy překvapilo. ČT podle něj vlastní koprodukční práva pouze k filmové verzi pohádky. „Na Nově se objevila v podobě seriálu. Jsem tím také zaskočen. V současné době se celou věcí zabývá právní oddělení ČT,“ řekl Koliha.

Česká televize i Nova Princeznu ze mlejna II. dokonce nasadí ve stejný den – na Štědrý večer 24. prosince. Nova uvede první díl od 18:25 do 19:00 hod., ČT odvysílá celou pohádku od 19:30 hod. Celková stopáž filmu je 112 minut, Nova jej rozdělila do více než půlhodinových částí, z nichž samotná pohádka zabere necelých 20 minut. Každý díl přeruší přibližně dva reklamní bloky.

Původní pohádku Princeznu ze mlejna, tedy film, který předcházel spornému titulu, nasadila do vánočního schématu i slovenská komerční televize Markíza. Také ona však pohádku neodvysílá celou, nýbrž rozdělenou na dva díly, které uvede 25. a 26. prosince.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .