Podíl ČT 2 opět stoupnul, Prima už měsíc nad ČT 1

radiotv22Fotbalové mistrovství světa zvedlo podíl druhého programu České televize o další tři procentní body, podíly ostatních televizí minulý týden mírně klesly. Televize Prima se drží již pátý týden nad prvním programem České televize.

Téměř o tři procentní body stoupnul minulý týden podíl druhého programu České televize. Kanál ČT 2 tak jako jediný zaznamenal nárůst, zatímco podíly všech ostatních celoplošných stanic mírně klesly. Televize Prima přesto již popáté za sebou potvrdila pozici druhé nejsledovanější stanice. Lídrem trhu zůstává televize Nova. Vyplývá to z elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch mezi diváky staršími 15 let, jehož výsledky za období od 3. do 9. června dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Podíl Novy již druhý týden klesá

Televize Nova již druhý týden po sobě zaznamenala pokles podílu na trhu, oproti předchozímu týdnu o necelé dva procentní body na 41,19 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin však její podíl u diváků starších 15 let vzrostl na 47,97 procenta. Novu nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let. Tato divácká skupina v prime timu dokonce přesáhla v podílu na trhu hranici 50 procent. Nova opět obsadila kompletní žebříček dvaceti nesledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

K výrazným změnám nedošlo ani v pořadí nejsledovanějších pořadů. První tři pozice minulý týden opět obsadily Televizní noviny. Hlavní zpravodajská relace byla výjimečně nejsledovanější ve čtvrtek, kdy špatné počasí přitáhlo k televizním obrazovkám větší počet diváků. Čtvrteční TN sledovalo 33,6 procenta lidí starších 15 let. Sledovanost nedělních TN byla jen o jedenu desetinu procenta nižší, sobotní zprávy dosáhly sledovanosti 31,1 procenta. Do první desítky se ještě dostaly Sportovní noviny, relace o počasí a nedělní Country estráda, kterou sledovalo 28,5 procenta diváků.

Televizní Rosnička zaskočila Indiana Jonese

Jenom minimální ztrátu minulý týden zaznamenala televize Prima, jejíž podíl klesnul z 21,73 na 21,38 procenta. V prime timu si Prima polepšila na 22,53 procenta, přičemž nejsilnější diváckou skupinu jak z celodenního hlediska, tak v hlavním vysílacím čase tvořily tradičně ženy starší 15 let. U této skupiny Prima dokonce pokořila týden starý rekord, když její podíl u dospělých žen dosáhnul 24,21 procenta. Naopak u mužů starších 15 let a dětí ve věku od čtyř do 14 let podíl Primy mírně klesnul (u mužů o šest desetin procentního bodu, u dětí o dvě desetiny).

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byla nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 17,3 procenta diváků starších 15 let. Výrazným úspěchem byl sobotní přenos vyhlašování Televizní Rosničky 2002, jež zaznamenal sledovanost 15,7 procenta, ačkoli jej Prima nasadila proti Indiana Jonesovi na Nově (toho sledovalo 24,7 procenta diváků). Čtvrteční harlekýnku Dům na pobřeží sledovalo 15,6 procenta diváků. Do první desítky se ještě dostal Komisař Rex, Siska, Chalupáři a Zpravodajský deník.

Fotbal na ČT 2 neprospěl sledovanosti ČT 1

Prvnímu programu České televize paradoxně ublížil nárůst podílu ČT 2, takže ČT 1 za minulý týden zaznamenal pokles z 18,86 na 18,35 procenta. Naopak podíl ČT 2 vzrostl o tři procentní body na 13,45 procenta. V prime timu podíl ČT 1 stoupnul na 19,76 procenta a u ČT 2 klesnul na 5,46 procenta. První program ČT nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 byl doménou mužů starších 15 let. Právě u skupiny dospělých mužů vzrostl celodenní podíl ČT 2 oproti minulému týdnu o čtyři procentní body.

První tři příčky mezi nejsledovanějšími pořady programu ČT 1 v minulém týdnu obsadil hlavní zpravodajský pořad Události. Ve čtvrtek jej sledovalo 16,5 procenta diváků starších 15 let, ve středu 16,3 a v sobotu 16,1 procenta diváků. Do první desítky se ještě dostala Cestománie, Vlak dětství a naděje a Banánové rybičky. Na ČT 2 jasně vedly přenosy z mistrovství světa ve fotbale. Nejsledovanější byl druhý poločas sobotního utkání Itálie s Chorvatskem, který si nenechalo ujít 9,3 procenta diváků. Následoval druhý poločas nedělního zápasu Ruska s Japonskem (8,7 procenta) a druhý poločas sobotního duelu Brazílie s Čínou (8,6 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .