Podíl ČT 2 i přes finále fotbalového MS klesnul

radiotv22Boj o televizi Nova neovlivnil její program, a tak si stanice v minulém týdnu udržela vedoucí pozici a zaznamenala největší nárůst podílu na trhu ze všech celoplošných televizí. Mírně rostl také podíl ČT 1, zatímco Prima a druhý kanál České televize mírně ztratily. Prima si ovšem udržela druhou pozici hned za Novou, a to nejen v celodenním měření, ale i v prime timu. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Zlatá mříž přitáhla diváky, i když šlo o reprízu

Podíl Novy u diváků starších 15 let stoupnul oproti předchozímu týdnu o šest desetin procentního bodu na 42,18 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin dosáhla Nova podílu 46,35 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily děti ve věku od čtyř do 14 let, i když v jejich případě zájem o Novu oproti předchozímu týdnu poněkud klesnul. V prime timu Novu nejvíce sledovaly ženy starší 15 let a stanice si polepšila také u divácké skupiny mužů starších 15 let. Nova tradičně obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejvíce sledované byly minulý týden pondělní Televizní noviny, které připoutaly pozornost 30,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují nedělní TN se sledovaností 30,7 procenta a úterní hlavní zpravodajská relace, která dosáhla sledovanosti 27,7 procenta. Do první desítky se ještě kromě Sportovních novin dostala sobotní repríza Zlaté mříže, kterou sledovalo 25,4 procenta diváků. Soutěž Chcete být milionářem? se sledovaností 24,7 respektive 22,3 procenta odsunuly zpravodajské relace až na 14. a 19. pozici.

Prima: poslední radost z Komisaře Rexe

Prima si oproti předchozímu týdnu pohoršila o půl procentního bodu, a její podíl dosáhnul 20,86 procenta. Lepší výsledek televize vykázala v prime timu (21,97 procenta), kdy se jí po několika týdnech podařilo porazit ČT 1 (v celodenním měřítku je Prima nad prvním programem ČT nepřetržitě druhý měsíc). Nejsilnější diváckou skupinou byly tradičně ženy starší 15 let. V posledním červnovém týdnu Prima naposledy před letní přestávkou uvedla seriál Komisař Rex, který patří mezi její nesledovanější pořady.

Nejúspěšnějším pořadem Primy minulého týdne byla nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 16,3 procenta všech diváků starších 15 let. Druhé a třetí místo obsadil seriál Komisař Rex. Středeční díl dosáhnul sledovanosti 14,9 a pondělní 14,3 procenta. Úspěšný byl i čtvrteční romantický film Konec jednoho léta se sledovaností 13,3 procenta, úterní seriál Malý pitaval z velkého města (12,6 procenta), kterému od tohoto týdne konkurují Bakaláři na ČT 1, středeční seriál Kriminálka Kolín (11,9 procenta) a pondělní Carusoshow (11,2 procenta).

ČT 1 si polepšila, na Primu to ale nestačilo

Česká televize si polepšila u programu ČT 1, jehož podíl nepatrně stoupnul z 20,52 na 20,63 procenta. Naopak podíl ČT 2 i přes finále fotbalového mistrovství světa klesnul o půl procentního bodu na konečných 9,97 procenta. V prime timu dosáhnul první program ČT podílu 21,85 procenta, zatímco podíl ČT 2 klesnul na 5,02 procenta. Nejčastějšími diváky ČT 1 byly děti ve věku od čtyř do 14 let (včetně hlavního vysílacího času), druhý program patřil díky fotbalu mužům starším 15 let, i když jistý nárůst zaznamenal i u dospělých žen.

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 byly pondělní Události, které si nenechalo ujít 17 procent diváků starších 15 let. Následuje nedělní film Karla Kachyni Otec neznámý aneb Cesta do duše výstrojního náčelníka se sledovaností 15,7 procenta a nedělní Události, které dosáhly sledovanosti 15,4 procenta. Na ČT 2 jasně zvítězilo nedělní finále fotbalového mistrovství světa: druhý poločas zápasu mezi Německem a Brazílií sledovalo 18,8 procenta diváků, první poločas 16,3 procenta diváků. Teleskop v přestávce mezi poločasy dosáhnul sledovanosti 13 procent.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .