Podíl ČT 1 stoupá, v prime timu už poráží Primu

radiotv22Prima přesto zůstává na druhé pozici za televizí Nova, a v uplynulém týdnu zaznamenala největší nárůst podílu na trhu ze všech celoplošných televizí. Dařilo se také ČT 1, zatímco podíl Novy stagnoval a u kanálu ČT 2 mírně klesnul.

Televize Prima zaznamenala v uplynulém týdnu největší nárůst podílu na trhu ze všech tuzemských celoplošných televizních stanic. Nejsledovanější zůstává Nova, jejíž podíl oproti předchozímu týdnu stagnoval. Programy České televize měly rozdílnou tendenci: podíl ČT 1 mírně vzrostl, zatímco u ČT 2 klesnul. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které dnes na svých internetových stránkách zveřejnila Asociace televizních organizací.

Novu zcela ovládlo zpravodajství

Podíl Novy se oproti předchozímu týdnu prakticky nezměnil, klesnul ze 41,58 na 41,54 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin stoupnul na 45,29 procenta. Novu nejčastěji sledoval děti ve věku od čtyř do 14 let, a to jak v celodenním měřítku, tak v prime timu. U této skupiny stanice paradoxně nejvíce ztratila – oproti předchozímu týdnu o dva procentní body. Mírnou ztrátu Nova zaznamenala také u žen starších 15 let, zatímco muži ji sledovali více. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejsledovanějším pořadem Novy uplynulého týdne byly nedělní Televizní noviny, které sledovalo 31,3 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní TN se sledovaností 25,7 procenta a nedělní Sportovní noviny, které dosáhly sledovanosti 24,8 procenta. Do první desítky se dostala ještě relace o Počasí. Nejsledovanějším nezpravodajským pořadem Novy byla páteční soutěž Chcete být milionářem?, která se se sledovaností 20,4 procenta umístila až na 18. pozici.

Prima zapomíná na dětské diváky

Primě se podařilo napravit pokles z předchozího týdne, když její podíl vzrostl o necelá dvě procenta na 21,34 procenta. Díky tomu se jí již posedmé za sebou podařilo porazit program ČT 1. V prime timu si Prima dokonce ještě polepšila na 22,21 procenta, ale ČT 1 v tomto časovém úseku dosahuje již druhý týden lepších výsledků. Vysokou sledovanost Primy udržují ženy starší 15 let, zatímco u dětí ve věku od čtyř do 14 let Prima propadla (rozdíl v celodenním podílu u této skupiny mezi Primou a ČT 1 je rekordních osm procent!). Mírný nárůst zájmu zaznamenala Prima u mužů starších 15 let.

Pozici nejsledovanějšího pořadu týdne na Primě vybojoval středeční seriál Komisař Rex, který si nenechalo ujít 15,8 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Rex tak předstihnul dlouhodobou jedničku, nedělní talk show Nikdo není dokonalý, která dosáhla sledovanosti 14,5 procenta. Středa byla pro Primu mimořádně úspěšná, neboť třetí místo v řebříčku sledovanosti obsadil kriminální seriál Siska (13,6 procenta), který televize vysílala hned po Komisaři Rexovi. Úterní seriál Malý pitaval z velkého města sledovalo 11,2 procenta diváků, a do první desítky se ještě probojoval Zpravodajský deník a čtvrteční harlekýnka Mraky na obzoru (9,6 procenta).

Fotbal nezastavil pokles ČT 2

České televizi se minulý týden podařilo zvýšit podíl programu ČT 1 z 19,56 na 20,52 procenta, zatímco podíl kanálu ČT 2 klesnul z 13,69 na 10,41 procenta. V prime timu dosáhnul ČT 1 podílu 23,16 procenta, podíl ČT 2 klesnul na pouhých 4,36 procenta. První program ČT nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, v prime timu je ovšem nahradili muži starší 15 let. Druhý program byl díky přenosům z fotbalového mistrovství světa v Jižní Koreji a Japonsku jasnou jedničkou mezi muži staršími 15 let. ČT 2 si jejich přízeň udržela i v prime timu.

Z jednotlivých pořadů na ČT 1 diváci nejvíce sledovali nedělní Události (15,5 procenta). Středeční hlavní zpravodajská relace dosáhla sledovanosti 14,7 procenta, stejně jako nedělní druhý díl české komedie To jsem z toho jelen. Do první desítky se ještě dostala talk show Banánové rybičky (13,8 procenta), seriál O zvířatech a lidech (12,3 procenta) a Cestománie (12,0 procenta). Diváky ČT 2 nejvíce zaujal sobotní druhý poločas fotbalového zápasu Senegal – Turecko na mistrovství světa v Jižní Koreji (9,4 procenta), následovaný druhým poločasem sobotního zápasu Španělsko – Korea (9,2 procenta) a druhým poločasem pátečního zápasu Německo – USA (8,1 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .