Olympijský hokej srazil podíl Novy na 40 procent

radiotv221Raketový nástup ČT 2 snížil podíly všech ostatních stanic. Nejvíce si pohoršila Nova, poklesu se nevyhnula ani Prima a ČT 1. Olympijské studio zaznamenalo největší divácký nápor od zahájení her v Salt Lake City.

Raketový nástup zaznamenal v uplynulém týdnu druhý program České televize. Nepřispělo k tomu nic jiného než Olympijské studio s přenosy zápasů české hokejové reprezentace, ale i dalších sportovních disciplín ze Salt Lake City. Podíl ČT 2 tak jako jediný stoupnul, ostatní stanice zaznamenaly pokles. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova se silným propadem

Největší pokles, téměř o pět procentních bodů, zaznamenala televize Nova, jejíž podíl u diváků starších 15 let dosáhnul pouhých 40,06 procenta. V hlavním vysílacím čase si ale polepšila na 46,58 procenta. Novu nejčastěji sledovaly ženy starší 15 let, naopak největší propad stanice zaznamenala u divácké skupiny mužů nad 15 let, u nichž podíl klesnul na 36,51 procenta. Přesto Nova obsadila kompletní žebříček 20 nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejsledovanějším pořadem se tradičně staly nedělní Televizní noviny, které si nenechalo ujít 39,7 procenta  diváků. Následují pondělní TN se sledovaností 35,5 procenta a sobotní talk show Zuzany Bubílkové a Miloslava Šimka Politické harašení aneb s politiky stále netančíme, které dosáhlo sledovanosti 34,6 procenta. Předstihlo tak i nejsledovanější pořad ČT, vyhlašování výsledků ankety TýTý, který běžel ve stejný čas na programu ČT 1. Nedělní soutěž Nejslabší! Máte padáka! se se sledovaností 21,2 procenta nedostala ani do první dvacítky pořadů TV Nova.

Hokej dělá divy

Zlaté časy prožívá Česká televize. Ne tak program ČT 1, jehož podíl kvůli olympijskému vysílání klesnul z 19,96 na 17,78 procenta. Zato ČT 2 se dařilo opravdu výjimečně dobře: jeho podíl po prvním týdnu ZOH 2002 v Salt Lake City stoupnul o plných deset procentních bodů na 22,20 procenta. V prime timu si veřejnoprávní kanály pořadí prohodily – ČT 1 dosáhnul podílu 19,84 procenta a ČT 2 vynikajících 14,92 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 se stal doménou mužů starších 15 let (u nich podíl vyskočil až na 29,99 procenta).

Největší divácký ohlas na programu ČT 1 získalo sobotní vyhlašování výsledků ankety TýTý, které dosáhlo 20,5-procentní sledovanosti. Druhé jsou nedělní Události se sledovaností 19,5 procenta a na třetím místě skončila sobotní hlav ní zpravodajská relace, kterou sledovalo 16,7 procenta diváků. Na ČT 2 diváky nejvíce zaujala první třetina olympijského hokejového zápasu ČR – Švédsko (16,4 procenta). Následuje sobotní Olympijské studio se zápasem ČR – Německo (9,0 procenta) a jeho sobotní repríza se sledovaností 8,3 procenta.

Primu ovládnul Komisař Rex

Televize Prima se podílem 15,78 procenta (pokles o více než dva procentní body) propadla až za program ČT 2. Reputaci si zlepšila v prime timu, kdy mírně posílila na 15,94 procenta a opět se vyškrábala na třetí pozici za Novu a ČT 1. Nejsilnější diváckou skupinu tvoří ženy starší 15 let, ovšem v hlavním vysílacím čase je nahradily děti ve věku od čtyř do 14 let. Na výsledcích Primy se podepsalo nejenom olympijské vysílání na ČT, ale i nedělní soutěž Nejslabší! Máte padáka! na Nově.

Díky ní se tradičně nejsledovanější pořad Primy, nedělní talk show Nikdo není dokonalý, se sledovaností 12,9 procenta propadnul až na třetí pozici za středeční a pondělní díl seriálu Komisař Rex (sledovalo je 15,9 a 13,5 procenta diváků). Další pozice obsadil Zpravodajský deník, tedy až na jednu výjimku v podobě nedělního seriálu Případy otce Dowlinga, který se sledovaností 10,7 procenta zaujal šestou pozici v tabulce nejsledovanějších pořadů Primy za uplynulý týden.

Podrobné výsledky za 6. týden včetně deseti nejsledovanějších pořadů ČT 1, ČT 2, Novy a Primy (kliknutím na číselný údaj o sledovanosti ve skupině dospělých) naleznete v sekci Sledovanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .