O kauzu TV3 se zajímá Evropská unie

radiotv22U Rady pro rozhlasové a televizní vysílání písemně intervenoval šéf generálního ředitelství EU pro rozšíření Eneko Landaburu. Kopii dopisu zaslal i ministru kultury Pavlu Dostálovi.

Kauza metropolitní televize TV3 znepokojuje Evropskou unii. Šéf generálního ředitelství EU pro rozšíření Eneko Landaburu zaslal 6. prosince loňského roku dopis Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kterým požádal o výklad rozepře okolo TV3 a všech případných souvislostí s dikcí a uplatňováním nové mediální legislativy. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí rady Pavel Barák.

„Pan Landaburu současně nabídnul expertní pomoc. Varoval, že podobné otázky by mohly vést k závěru, že regulační rámec v České republice není průhledný a efektivní,“ přiblížil Barák s tím, že vysoký úředník EU zaslal kopii dopisu i ministru kultury Pavlu Dostálovi. Na radu se poté obrátil vrchní ředitel sekce evropské integrace ministerstva zahraničí Petr Ježek s žádostí, aby mu poskytla kopie své korespondence.

„Nabídnul nám konzultace. Ty vede předseda Rady Martin Muchka a průběžně informuje Radu na jejích zasedáních,“ řekl Barák. Rada o dopisu šéfa generálního ředitelství EU pro rozšíření poprvé jednala 18. prosince, kdy rozhodla, že jej zašle na vědomí ministru zahraničí Janu Kavanovi. Investorem TV3 je prostřednictvím fondu Argus Capital významná americká životní pojišťovna Prudential, která údajně uvažovala o zahájení mezinárodní arbitráže s ČR.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .