Nova zabodovala Zlatým Slavíkem

radiotv22Pohádkové čtvrtky zvyšují Primě sledovanost, České televizi minulý týden vévodil Konec básníků v Čechách. Výsledky TV3 poprvé nejsou k dispozici.

Přímý přenos z předávání Českého slavíka pomohl minulý týden zvýšit podíl na sledovanosti televize Nova. Ještě lépe se vedlo druhému programu veřejnoprávní České televize, který se blýsknul přímými přenosy atraktivních fotbalových zápasů. Ostatním stanicím podíl na sledovanosti klesal, výsledky TV3 nebyly kvůli rozchodu společnosti RTV Galaxie se servisní organizací TV3, a.s. a přerušení vysílání k dispozici.

Milionář stále klesá

Podíl TV Nova se podle peoplemetrového výzkumu společnosti Taylor Nelson Sofres oproti předchozímu týdnu zvýšil o šest desetin procenta na 47,79 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin stoupnul až na 51,96 procenta. Nejčastějšími diváky TV Nova byly ženy starší 15 let. Pořady Novy opakovaně obsadily všechny příčky žebříčku TOP 20 ve sledovanosti napříč všemi televizními stanicemi.

Nejsledovanější byly tradičně nedělní Televizní noviny s podílem 38,7 procenta, na druhém místě je sobotní přímý přenos Českého slavíka – Mattoni 2001, který dosáhl překvapivých 38,4 procenta. Třetí příčka patří opět Televizním novinám, tentokrát v úterý (36,8 procenta). Zajímavý je propad soutěže Chcete být milionářem?, která postupně klesá na dno tabulky deseti nejsledovanějších pořadů TV Nova. Minulý týden skončila na sedmé až osmé pozici.

Básníci na ČT překvapili

Česká televize v týdnu od 3. do 9. prosince více méně stagnovala. Podíl programu ČT1 na sledovanosti mírně klesnul na 21,59 procenta, zatímco program ČT2 si polepšil o dvě procenta na 7,26 procenta. V prime timu dosáhnul kanál ČT1 podílu 20,49 procenta, ČT2 udržel poměrně vysoký podíl 6,91 procenta. První program preferovaly zejména děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT2 zase muži starší 15 let.

Podobně jako v předchozím týdnu, i v tom minulém se diváci ČT1 chtěli především bavit. Mezi jednotlivými pořady si překvapivě nejlépe vedl páteční film Konec básníků v Čechách, který dosáhl podílu 17,8 procenta, následovaný sobotními Událostmi s 16,9 procenta. O třetí a čtvrtou pozici se dělí pondělní film Bylo nás pět a nedělní Události s podílem 16,8 procenta. Program ČT2 patřil fotbalu, zejména úternímu zápasu FC Porto a AC Sparta. První poločas dosáhl podílu na sledovanosti 10,6 procenta, druhý 9,7 procenta. Následuje první poločas středečního zápasu AS Řím – FC Liverpool s podílem 6,9 procenta.

Prima boduje s pohádkami

Televize Prima nadále „žije“ svými pohádkovými čtvrtky, které jí v žebříčku sledovanosti jednotlivých pořadů dokonce vyšvihly před Českou televizi. V celkovém podílu na sledovanosti si ale Prima minulý týden pohoršila, když dosáhla 18,65 procenta oproti 19,31 procenta v týdnu předchozím. V prime timu se její podíl smrsknul dokonce na 17,71 procenta. Primu nejvíce sledovaly ženy starší 15 let.

Velmi dobrého výsledku dosáhla Prima u jednotlivých pořadů. Nejsledovanější nedělní talk show Nikdo není dokonalý zaznamenala podíl na sledovanosti 21,6 procenta, což je vysoko nad průměrem tohoto pořadu. Následuje čtvrteční pohádka Jak se budí princezny s podílem 20,5 procenta a středeční Komisař Rex s podílem 14,5 procenta. Vedlo se také Receptáři prima nápadů, který na osmé pozici překvapil s podílem 10,1 procenta.

Podrobné výsledky jsou k dispozici v sekci Sledovanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .