Nova si polepšila, Prima zůstává za ČT 1

radiotv222Minulý týden potvrdil zájem televizních diváků o zábavu: kultovní americký film Apollo 13 na Nově málem prohrál s talk show Miroslava Donutila, který ve stejný čas uvedl první program České televize. Jinak ale k žádným zásadním změnám nedošlo.

Televize Nova minulý týden zaznamenala největší nárůst podílu na trhu mezi diváky staršími 15 let. Mírně si polepšil také druhý program České televize, zatímco podíl Primy a kanálu ČT 1 mírně klesnul. První program ČT ale nadále zůstává nad Primou, a to jak v celodenním měřítku, tak v prime timu. Stagnaci, nebo spíše malý pokles, zaznamenaly i kabelové a satelitní televize. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Megafilm Apollo 13 diváky Novy nepřitáhnul

Televize Nova zvýšila podíl oproti předchozímu týdnu o necelý procentní bod na 46,23 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin dosáhla dokonce podílu 50,14 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily děti od čtyř do 14 let, výrazně si u Novy polepšily i ženy starší 15 let. Stanice obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napřič všemi televizemi, ale nedostal se do něj například americký megafilm Apollo 13, jehož výsledek citelně ovlivnila talk show Miroslava Donutila, kterou ve stejný čas na prvním programu nasadila České televize.

Nejsledovanějším pořadem Novy uplynulého týdne byly už tradičně nedělní Televizní noviny, které sledovalo 30,8 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následovala páteční relace o počasí po Televizních novinách a čtvrteční hlavní zpravodajská relace, které shodně dosáhly sledovanosti 29,7 procenta, a páteční Sportovní noviny se sledovaností 28,8 procenta. Do první desítky se ještě dostala páteční soutěž Chcete být milionářem? (28,1 procenta) a nedělní repríza českého filmu Slunce, seno, erotika (27,6 procenta). Středeční megafilm Apollo 13 sledovalo 18 procent diváků, což je pro Novu dost podprůměrný výsledek.

ČT: Fantomas Donutil Čelisti

České televizi se minulý týden celkem dařilo, i když podíl prvního programu klesnul z 21,01 na 20,87 procenta. Naopak program ČT 2 si polepšil 6,51 na 6,78 procenta. V prime timu podíl ČT 1 stoupnul na 21,98 procenta, čímž o více než tři a půl procentního bodu překonal Primu, zatímco podíl ČT 2 klesnul na 5,59 procenta. Oba veřejnoprávní programy nejvíce sledovali muži starší 15 let, a to jak v celodenním měřítku, tak v hlavních vysílacích časech. Poněkud nižší než obvykle měla ČT 1 podíl u dětí od čtyř do 14 let.

Na Prvním programu ČT minulý týden vedly páteční Události se sledovaností 16 procent, následované úterními Událostmi o sledovanosti 15,9 procenta a středečními Událostmi, které dosáhly sledovanosti 15,5 procenta. Úspěšná byla také středeční repríza pořadu Pořád se něco děje s Miroslavem Donutilem (15,3 procenta), sobotní film Čelisti (13,4 procenta), středeční cyklus Předčasná úmrtí (11,3 procenta) a páteční film Fantomas se zlobí (11 procent). Programu ČT 2 vévodily dokumenty o druhé světové válce: pondělí Vojska SS sledovalo pět procent diváků, čtvrteční druhý díl Stínových vojáků dosáhnul sledovanosti 4,5 procenta. Nedělní pořad Superdívka sledovalo 4,3 procenta diváků.

Krampol už nefrčí, teď jede Podlaha

Televize Prima v uplynulém týdnu zaznamenala pokles podílu na trhu o téměř jeden procentní bod na 19,94 procenta. V hlavním vysílacím čase tento podíl ještě klesnul na 18,35 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let, u nichž Prima v celodenním průměru porazila program ČT 1 (v prime timu ovšem ČT vládla i v této skupině charakteristické zejména pro „rodinnou“ Primu). Stanici se dařilo především díky tradičně silným úterkům, které ještě více posílilo speciální vydání Receptáře prima nápadů. Naopak sledovanost nedělní talk show Nikdo není dokonalý, už druhý týden rapidně klesá.

Mezi pořady Primy si minulý týden nejlépe vedl úterní Receptář primy nápadů, který sledovalo 14,4 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následuje  rovněž úterní Zpravodajský deník se sledovaností 12,5 procenta a čtvrteční hlavní zpravodajská relace, která dosáhla sledovanosti 11,9 procenta. Na čtvrté pozici je úterní seriál Malý pitaval z velkého města, který sledovalo 11,1 procenta diváků. Do první desítky se ještě dostala čtvrteční harlekýnka Romance za korunu (9,5 procenta), nedělní film Nic než pravda (9,3 procenta) a pondělní pořad Nástrahy zubařského křesla (rovněž 9,3 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .