Nova posílila, ostatní televize stagnovaly

radiotv221Nedělní premiéra soutěže Nejslabší! Máte padáka! se určitě nelíbila televizi Prima, jejíž talk show Nikdo není dokonalý zaznamenalo obrovský propad sledovanosti. Lépe se vedlo dokonce i Receptáři.

Jedinou televizí, které se podařilo v uplynulém týdnu (28.1. – 3.2.) zvýšit podíl na trhu, byla Nova. Ostatní stanice stagnovaly nebo si mírně pohoršily. Podíl ČT 1 zůstal na stejné úrovni jako v předchozím týdnu, ČT 2 a Prima zaznamenaly mírný pokles. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření společnosti Taylor Nelson Sofres, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nejslabší článek nepředstihl Milionáře

Podíl Novy stoupnul o více než procentní bod na 48,08 procenta. Dobře si vedla také u divácké skupiny dětí od čtyř do 14 let, kde její podíl stoupnul téměř o šest procentních bodů. Děti byly v uplynulém týdnu vůbec nejsilnější diváckou skupinou Novy. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin podíl Novy vzrostl až na 52,35 procenta. V této době ji nejčastěji sledovali muži starší 15 let. Nova opět obsadila kompletní žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Ani nedělní premiéra soutěže Nejslabší! Máte padáka! neohrozila pozici Televizních novin, které i minulý týden vedly tabulku nejúspěšnějších pořadů TV Nova. Tradičně nejlépe dopadly TN v neděli, kdy je sledovalo 42,1 procenta diváků. Následuje úterní hlavní zpravodajská relace se sledovaností 38,3 procenta a pondělní TN, kterou sledovalo 37,9 procenta diváků. Pořad Nejslabší! Máte padáka! se sledovaností 34,2 procenta skončil na desáté pozici za úterním Milionářem, a předstihla ho dokonce i páteční relace o počasí.

Cestománie na ČT překvapila

České televizi se podařilo udržet podíl programu ČT 1 na úrovni 22,53 procenta, což odpovídá výsledku předchozího týdne. Podíl programu ČT 2 klesnul o tři desetiny procentního bodu na 5,93 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou ČT 1 byly děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT 2 sledovali spíše muži starší 15 let. V prime timu dosáhnul kanál ČT 1 podílu 24,30 procenta a opět jej nejvíce sledovaly děti od čtyř do 14 let, podíl ČT 2 klesnul na 3,84 procenta a sledovali jej nejvíce muži starší 15 let.

Nejsledovanějším pořadem programu ČT 1 byly nedělní Události, které sledovalo 21,1 procenta diváků. Následuje sobotní film Duch se sledovaností 19,2 procenta a pondělní Cestománie, kterou si nenechalo ujít 18,2 procenta diváků. Do první desítky se neprobojovala nová interaktivní soutěž Gladiátor, která měla premiéru ve středu. Programu ČT 2 opět vévodil pondělní dokumentární cyklus Hitlerovy děti, který sledovalo 5,9 procenta diváků. Na druhé příčce je čtvrteční Československý filmový týdeník (5,1 procenta) a na třetí rovněž čtvrteční dokument Československo ve zvláštních službách (4,6 procenta).

Krampole, máš padáka!

Mírný pokles zaznamenala minulý týden televize Prima, jejíž podíl klesnul z 18,63 na 18,13 procenta. Stanici nejčastěji sledovaly ženy starší 15 let. V prime timu podíl Primy klesnul na 15,81 procenta. Asi největší problém Primě způsobila Nova nasazením nové soutěže Nejslabší! Máte padáka! do času, kdy začíná talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý. To už tradičně patří k nejsledovanějším pořadům Primy, ale v uplynulém týdnu se mu příliš nedařilo.

Nejlépe se vedlo nedělnímu Zpravodajskému deníku a čtvrtečnímu „filmu týdne“ Návod k pomstě, které shodně sledovalo 13,6 procenta diváků. Třetí pozici obsadil pondělní seriál Komisař Rex se sledovaností 13,0 procenta. Dobře si vedl i nedělní Receptář prima nápadů, který se opět dostal do první desítky (11 procent diváků znamená osmé místo), zatímco výše zmíněná talk show Nikdo není dokonalý s mizernou sledovaností 10,7 procenta skončila až na desáté příčce.

Podrobné výsledky za 5. týden včetně deseti nejsledovanějších pořadů ČT 1, ČT 2, Novy a Primy (kliknutím na číselný údaj o sledovanosti ve skupině dospělých) naleznete v sekci Sledovanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .