Nova na ročním minimu, ČT 2 ještě posílila

radiotv221Závěr XIX. Zimních olympijských her v Salt Lake City ještě více posílil podíl programu ČT 2, zatímco Nova minulý týden klesla na roční minimum. Překvapivý je mírný nárůst podílu televize Prima, zatímco podíl ČT 1 stagnoval.

Závěr olympijských her v Salt Lake City ještě více posílil podíl programu ČT 2, vyřazení českých hokejistů z boje o medaile sledoval rekordní počet diváků. Přesto největší nárůst minulého týdne patří televizi Prima. Oproti tomu podíl televize Nova klesnul na roční minimum a mírně si pohoršila také ČT 1. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova se historicky propadla

Největší pokles zaznamenala Nova, jejíž podíl klesnul o téměř dva procentní body na 38,33 procenta. To je nejméně od loňského května, kdy se konal hokejový šampionát v Hannoveru (přenášela ho ČT). V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin se Nově podařilo podíl mírně zvýšit na 41,52 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let. Pořady Novy tentokrát  neobsadily kompletní žebříček nejsledovanějších pořadů všech televizních stanic, ale „pouze“ osmnáct pozic z dvaceti. Zbylé dvě vyšly na hokejové přenosy na ČT 2.

Nejsledovanějším pořadem TV Nova v uplynulém týdnu byly nedělní Televizní noviny. Sledovanost 38,9 procenta je však spíše podprůměrná a ovlivnil ji závěr olympijských her v Salt Lake City. Hlavnímu zpravodajskému pořadu patří také druhá a třetí pozice. Čtvrteční a pondělní TN sledovalo 34,8 a 34,0 procenta diváků. Do první desítky se nedostal žádný zábavný pořad a v žebříčku TOP 20 všech televizních stanic se neobjevil Milionář ani Nejslabší! Máte padáka! Čest zábavy na Nově uhájil pouze nedělní pořad Hogo Fogo na 20. Příčce (sledovanost 25,5 procenta).

Diváky ČT přilákal hokej

Velmi dobře se vedlo České televizi, jejíž první program sice mírně ztratil (podíl ČT 1 klesnul ze 17,78 na 17,60 procenta), zato ČT 2 opět posílil (z 22,20 na 22,78 procenta). Výsledek by byl jistě lepší, kdyby naši hokejisti zasáhli do boje o olympijské medaile. V prime timu klesnul podíl ČT 1 na 17,15 procenta, ČT 2  na 22,21 procenta. První program nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanálu ČT 2 divácky dominovali muži starší 15 let. Jejich zájem však nebyl tak velký jako v prvním týdnu olympiády. Celkově se ČT nevedlo tak dobře jako při „zlatém“ Naganu před čtyřmi lety.

Z jednotlivých pořadů na ČT 1 vedlo minulý týden zpravodajství – nedělní Události sledovalo 16,9 procenta diváků starších 15 let. Páteční Události zaznamenaly sledovanost 16,3 a pondělní 15,5 procenta. Dobře se vedlo také sobotnímu show Jsou hvězdy, které nestárnou (15,1 procenta – pátá pozice), které se podobá spíše „novácké“ zábavě. Programu ČT 2 dominoval středeční hokejový zápas ČR – Rusko, který sledovalo 34,6 procenta diváků. Daleko za ním je s 21-procentní sledovaností úterní finále akrobatického lyžování, ve kterém vybojoval zlato Aleš Valenta. Třetí příčku obsadil zkrácený záznam hokejového zápasu Švédsko – Bělorusko, který ve středu večer sledovalo 19,4 procenta diváků.

Prima překvapivě posílila

Televizi Prima se minulý týden podařil husarský kousek, když nejen že udržela, ale dokonce mírně posílila podíl na trhu. Zasadili se o to zejména ženy starší 15 let, které jsou tradičně nejsilnější a také nejvěrnější diváckou skupinou Primy. Hokejové šílenství se jich příliš netýkalo, takže celkový podíl Primy u diváků starších 15 let vzrostl z 15,78 na 16,85 procenta. V hlavním vysílacím čase to bylo 16,15 procenta.

Nejsledovanějším pořadem týdne se po malé přestávce stalo nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, i když sledovanost 15,2 procenta patří k průměru. Tradičně dobré výsledky zaznamenal i seriál Komisař Rex, jehož pondělní část sledovalo 13,8 a středeční 13,4 procenta diváků. Zabodovala také čtvrteční harlekýnka Důvod ke svatbě (12,7 procenta), páteční film Řeka smrti (10,9 procenta) a nedělní Receptář prima nápadů (10,6 procenta).

Podrobné výsledky za 8. týden včetně deseti nejsledovanějších pořadů ČT 1, ČT 2, Novy a Primy (kliknutím na číselný údaj o sledovanosti ve skupině dospělých) naleznete v sekci Sledovanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .