Nejsledovanější pořad roku 2001? Milionář

radiotv22Televize Nova obsadila v žebříčku 50 nejsledovanějších pořadů českých televizních stanic za loňský rok 47 příček. Zbývající tři patří České televizi.

Nejsledovanějším nezpravodajským televizním pořadem loňského roku v České republice se stala soutěž Chcete být milionářem?, konkrétně díl, který odvysílala TV Nova v úterý 20. února. Podle peoplemetrového projektu Asociace televizních organizací jej sledovalo 47,2 procenta televizních diváků. Milionář obsadil celkem 30 příček v žebříčku 50 nejsledovanějších pořadů napříč českými televizními stanicemi (bez zpravodajství).

Nova zvítězila díky zábavě

„Celá padesátka dokládá pozici TV Nova market leadra na českém televizním trhu. Vypovídá o úspěšnosti Milionáře a vůbec zábavy na TV Nova,“ upozorňuje mluvčí Novy Martin Chalupský. Do padesátky nejsledovanějších pořadů se v případě Novy dostala především zábava vlastní výroby (i když Milionář je původem britská soutěž, na kterou Nova musela koupit programovou licenci, ale českou verzi si vyrábí sama) a vyhlašování výsledků prestižních soutěží.

Novácký Silvestr 2001 se umístil na 17. pozici, před ním je například zábavný pořad Politické harašení, který Nova v loňském roce přebrala České televizi, Country estráda, Novoty a Hvězda k hvězdě sedá. Z výpravnějších pořadů je na 22. místě vyhlašování Miss ČR 2001 (42,5 procenta), na 42. místě vyhlašování cen Anno 2001 (38,7 procenta) a na 45. místě nedávno odvysílaný Český slavík – Mattoni 2001 (38,4 procenta).

ČT bodovala díky hokeji

Česká televize obsadila třetí příčku (po dalším dílu Milionáře z 9. ledna) s přenosem třetí třetiny finále hokejového šampionátu ČR – Finsko, které v neděli 13. května na programu ČT2 dosáhlo 46,2-procentního podílu na sledovanosti. Pohádka Princezna ze mlejna II., kterou ČT uvedla na prvním programu na Štědrý večer, obsadila s podílem 41,1 procenta 29. příčku a druhá třetina finále hokejového šampionátu ČR – Finsko ze 13. května na ČT2 se s podílem 38,2 procenta umístila na 48. pozici.

Mezi 50 nejsledovanějších pořadů českých televizních stanic se nedostala televize Prima, která však v roce 2001 dosáhla historického maxima jak v průměrném týdenním podílu na sledovanosti, tak u sledovanosti jednotlivého pořadu – pohádky S čerty nejsou žerty (25,5 procenta). Na úspěch Novy a ČT to však zatím nestačí. Podrobnější výsledky a žebříčky TOP 10 všech televizních stanic přineseme v následujících dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .