Nejslabší! Máte padáka! a Gladiátor začali ztrácet diváky; posílila ČT 2

radiotv221Zahájení XIX. Zimních olympijských her 2002 v Salt Lake City zvýšilo podíl programu ČT 2, naopak podíl ČT 1 klesnul pod 20 procent. Zajímavý pokles zaznamenaly nové soutěže na ČT i Nově.

Nebývalý pokles diváckého zájmu zaznamenala minulý týden druhá vydání nových soutěží na České televizi a TV Nova – pořadů Gladiátor a Nejslabší! Máte padáka! Zahájení XIX. Zimních olympijských her v Salt Lake City více než zdvojnásobilo podíl programu ČT 2, zatímco všechny ostatní stanice si pohoršily. Vyplývá to z peoplemetrového měření společnosti Taylor Nelson Sofres, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nejslabší článek hluboce klesnul

Podíl TV Nova klesnul oproti předchozímu týdnu o více než tři procentní body na 44,71 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily děti ve věku od čtyř do 14 let. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin ale podíl Novy vzrostl na 50,29 procenta, a v tomto časovém úseku ji nejčastěji sledovali muži starší 15 let (Nova začala vysílat fotbalovou ligu). Pořady TV Nova obsadily kompletní žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů napříč všemi televizními stanicemi, překvapením je ale fakt, že se do něj nedostala nedělní soutěž Nejslabší! Máte padáka!

Oproti premiéře si nová soutěž výrazně pohoršila. Nova výsledky druhého „Nejslabšího článku“ sice tají, sledovanost se ale bude pohybovat pod 28 procenty, což je výsledek 20. nejsledovanějšího pořadu minulého týdne (první díl sledovalo 34,2 procenta diváků). Nejlépe si vedly úterní Televizní noviny se sledovaností 39,1 procenta. Následují středeční TN, které sledovalo 36,6 procenta diváků a až na třetí pozici zůstala – poněkud netradičně – nedělní hlavní zpravodajská relace se sledovaností 36,5 procenta. Dobře si vedl i úterní Milionář, který se se sledovaností 34,7 procenta umístil na sedmém místě.

Olympiáda přináší ovoce

České televizi výrazně pomohla olympiáda, i když v tomto případě nelze říci, že by výsledky za uplynulý týden byly ideální. Zatímco podíl programu ČT 2, který se v odpoledních a nočních hodinách věnuje pouze ZOH, vzrostl z 5,93 na 12,50 procenta, program ČT 1 výrazně ztratil a jeho podíl klesnul o tři procentní body až na 19,96 procenta. V prime timu vzrostl podíl ČT 1 na 21,55 procenta, zatímco u ČT 2 klesnul na 8,19 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, druhý celkem logicky muži starší 15 let (v jejich skupině podíl ČT 2 dokonce předstihnul podíl Primy).

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 byla páteční závěrečná část francouzského seriálu Hrabě Monte Christo, kterou si nenechalo ujít 18,9 procenta diváků. Následují čtvrteční Události se sledovaností 18,5 procenta a středeční Události, které dosáhly sledovanosti 18,3 procenta. Pokles zaznamenala středeční soutěž Gladiátor, kterou sledovalo pouze 10,2 procenta diváků (o týden dříve to bylo 13,4 procenta), přičemž nejsilnější skupinou byli diváci starší 55 let. Programu ČT 2 vévodilo Olympijské studio. Jeho sobotní první část sledovalo 10 procent diváků, druhá pozdněnoční dosáhla sledovanosti 8,8 procenta. Nedělní večerní Olympijské studio přilákalo 8,6 procenta diváků.

Prima odolává atakům Novy

Poklesu se v minulém týdnu nevyhnula ani televize Prima, v jejím případě však nejde o nijak drastická čísla. Její podíl se snížil o pouhé dvě desetiny procentního bodu na 17,91 procenta. V prime timu to bylo ovšem pouze 16,75 procenta. Primu nejčastěji sledovaly ženy starší 15 let, v hlavním vysílacím čase je ale vystřídaly děti ve věku od čtyř do 14 let. Díky výraznému propadu nedělní soutěže Nejslabší! Máte padáka! na Nově se dobře vedlo i dlouhodobě nejsledovanějšímu pořadu Primy Nikdo není dokonalý (v předchozím týdnu jeho sledovanost neuvěřitelným způsobem srazila premiéra zmíněné soutěže).

Talk show Jiřího Krampola se však muselo spokojit až s druhou příčkou v žebříčku nejsledovanějších pořadů Primy (sledovanost 14,5 procenta). Vedoucí pozici si uzurpoval středeční díl seriálu Komisař Rex se sledovaností 16,1 procenta. Třetí pozici obsadil rovněž Komisař Rex, tentokrát ale část, kterou Prima odvysílala v pondělí (13,8 procenta). Do první desítky se dostal i čtvrteční „Film týdne“, harlekýnka Láska s podezřením (12,6 procenta) a nedělní finále volby Missis 2002 se sledovaností 12,5 procenta.

Podrobné výsledky za 6. týden včetně deseti nejsledovanějších pořadů ČT 1, ČT 2, Novy a Primy (kliknutím na číselný údaj o sledovanosti ve skupině dospělých) naleznete v sekci Sledovanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .