Nejslabší článek dosáhnul sledovanosti 34,2 procenta

radiotv221Soutěž Nejslabší! Máte padáka! se výsledkem sledovanosti vyrovnala Milionáři a podařilo se jí částečně přitáhnout mladší diváky, což bylo záměrem TV Nova. Rozdíl oproti Gladiátorovi je evidentní.

Nedělní premiéru soutěže Nejslabší! Máte padáka! na televizi Nova sledovalo 34,2 procenta televizních diváků starších 15 let, což odpovídá 2,929 milionu lidí. Nový pořad si nenechalo ujít 64 procent diváků, kteří měli v danou chvíli zapnutý televizor. Na základě výsledků měření Asociace televizních organizací to serveru RadioTV sdělil mluvčí CET 21 Martin Chalupský.

„Jsme samozřejmě spokojeni a spokojeni byli i licencoři, kteří už měli možnost vidět předem několik předtočených dílů. Vysoce hodnotili typ moderátorky. Byl to podle nich velmi dobrý výběr,“ řekl Chalupský. Programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová v dřívějším rozhovoru pro RadioTV uvedla, že sledovanost soutěže Nejslabší! Máte padáka! by se měla pohybovat ve stejných číslech jako Milionář, nechtěla si ale tipnout, zda se jí ho podaří předstihnout.

Nejsilnější diváckou skupinu české verze Nejslabšího článku tvořili lidé starší 55 let (dohromady 37 procent), v podílu na sledovanosti jednotlivých diváckých skupin si nejlépe vedli diváci ve věku od 15 do 24 let. Podle Novy měl pořad mimořádný úspěch u osob v produktivním věku, zejména u mladších dospělých diváků. Podle grafu věkového složení diváků však dospělí ve věku od 15 do 34 let tvořili pouze 26 procent lidí, kteří pořadsledovali. Plných 56 procent pak bylo starších 45 let.

V porovnání se středečním úvodním dílem soutěže Gladiátor na České televizi však jde o nesrovantelný úspěch. Gladiátor na programu ČT 1 dosáhnul sledovanosti 13,4 procenta, což odpovídá 1,15 milionu diváků, při zhruba 20-procentním podílu na trhu. Složení diváků však bylo srovnatelné s Nejslabším článkem – také u Gladiátora vedli starší lidé, nejsilnější diváckou skupinou byli senioři starší 65 let.

Sledovanost nových soutěží na ČT a TV Nova (% rating)

Gladiátor – 30.1.2002 – ČT 1 – 20:00 – 13,4%
Nejslabší! Máte padáka! – 3.2.2002 – TV Nova – 21:00 – 34,2%

Zdroj: ATO – ČT, CET 21

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .