Muž, který vycházel z hrobu, diváky ČT zaujal

radiotv22Detektivní příběh Muž, který vycházel z hrobu, natočený režisérem Dušanem Kleinem podle vítězného scénáře Viktorina Šulce z televizní soutěže „Dýmka Sherlocka Holmese“, si nenechalo ujít bezmála 1,5 miliónu (tj. 17,4 %) dospělých a téměř 50 tisíc (tzn. 3,7 %) děvčat a chlapců ve věku 4 až 14 let.

Tato česká detektivka se více líbila ženám (sledovanost 20,6 % při podílu na publiku 35 %) než mužům (sledovanost 14,1 % při podílu na publiku 28 %).

Z hlediska věku zájem kolísal, největších hodnot sledovanosti 21,6 % dosáhli diváci od 55 let výše, ale největší kousek z koláče podílu na publiku ve výši 47 % připadl věkové skupině  25 – 34 letých.

Atraktivnost detektivního příběhu rostl s vyšším vzděláním, když nejvyšších hodnot dosáhli vysokoškoláci. U této skupiny měla sledovanost hodnoty 25,4 % při podílu na publiku 47 %.

Podle velikosti místa bydliště získal Muž, který vycházel z hrobu, relativně nejvíc diváků v obcích s 1 až 5 tisíci obyvateli. V těchto obcích dosáhla sledovanost úrovně 19,7 %, při podílu na publiku 34 %.

Na 53 tisíce diváků České televize se natolik na nedělní večer těšilo, že neváhali a využili své návštěvě u příbuzných a známých ke shlédnutí detektivky na programu ČT1.

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT,  tel: 02 6113 7378/9, e-mail: karel.zeman@czech-tv.cz

David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .