MS v ledním hokeji na ČT vidělo 60 miliónů diváků

radiotv222Česká televize odvysílala z letošního mistrovství světa v ledním hokeji na 20 zápasů přímým přenosem a 3 zápasy zprostředkovala ze záznamu. Toto bohaté hokejové menu vidělo úhrnem více než 59 miliónů diváků ve věku od čtyř let výše. Z uvedených více než 59 milionů diváků bylo zhruba 55 milionů dospělých (cca 34 miliony mužů a téměř 21 milionů žen) a přes 4 miliony dětí ve věku 4 až 14 let.

O hokejové přenosy měli větší zájem muži. Každý mužský obyvatel České republiky si v průměru vybral 8 vysílaných utkání, v případě žen to bylo necelých 5 zápasů. U věkové kategorie 4 až 14letých dětí viděli chlapci a děvčata v průměru necelá 4 střetnutí.

Z přenosů posledních dvou utkání letošního šampionátu přilákalo více diváků sobotní střetnutí Slováků s Rusy o zlato (průměr sledovanosti 17,7 %, tzn. 1,5 milionu dospělých při podílu na publiku ve výši 43 %) a titul mistra světa v ledním hokeji pro rok 2002.

Dramatickému průběhu finálového utkání odpovídal i růst divácké odezvy sledovanosti jednotlivých třetin zápasu o titul mistra světa. Hodnota sledovanosti první třetiny ve výši 11,5 % vzrostla ve třetí třetině téměř na dvojnásobek, když dosáhla úrovně 22,7 %. Tomu odpovídala i dynamika podílu na publiku, která z 35 % dosažených v první třetině vzrostla na úroveň 48 % v poslední třetině.

I tak bylo finálové utkání Slováků s Rusy až pátým nejsledovanějším přenosem z letošního mistrovství světa v ledním hokeji za přenosy  ČR-Kanada (průměr sledovanosti 23,4 %),   ČR-Rusko (průměr sledovanosti 23,1 %), ČR-Lotyšsko (průměr sledovanosti 19,5 %) a ČR-Německo (průměr sledovanosti 18,8 %).

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT, tel: 02 6113 7378/9, e-mail: karel.zeman@czech-tv.cz

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .