Minulý týden si nejvíce polepšila TV Nova

radiotv221Podíl na trhu se zvýšil také televizi Prima a programu ČT 2, zatímco kanál ČT 1 zaznamenal citelný pokles. Zatímco Nově pomohly k lepšímu výsledku ženy, za Primu bodovali muži, které přilákaly sportovní přenosy.Největší růst podílu na trhu za uplynulý týden zaznamenala televize Nova. Mírně si polepšila také Prima a druhý program veřejnoprávní České televize, zatímco podíl kanálu ČT 1 citelně klesnul. Na úspěchu Novy se nejvíce podílely ženy, Primě pomohli muži, které zaujaly sportovní přenosy (Prima v dubnu vysílá kromě formule 1 a silničních motocyklů také přenosy I. fotbalové Gambrinus ligy). Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.
Televizní noviny porazily i Miss
Podíl televize Nova u diváků starších 15 let stoupnul o dva procentní body na 46,25 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin dosáhnul 51,18 procenta. Novu nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, v prime timu ženy starší 15 let. Po velikonočních svátcích Nova opět obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi (o Velikonocích tuto tradici „narušila“ Česká televize televizní premiérou filmu Rebelové režiséra Filipa Renče).
Nejsledovanějším pořadem Novy kupodivu nebylo finále Miss České republiky 2002, ale pondělní Televizní noviny, které sledovalo 36,4 všech diváků starších 15 let. Na druhém místě se sledovaností 36,1 procenta následoval sobotní přenos Miss z brněnského Boby centra. První trojici uzavírají středeční Televizní noviny, které dosáhly sledovanosti 35,3 procenta. Mezi první desítku se dostal jediný zábavný pořad, pondělní Go-Go šou (sledovalo ji 33 procent diváků). Sledovanost Milionáře klesla pod 30 procent, a tak se dostal až na konec druhé desítky.
České televizi se příliš nedařilo
Česká televize zaznamenala minulý týden pokles, když podíl programu ČT 1 spadnul z 23,07 na 20,84 procenta. Podíl ČT 2 nepatrně stoupnul ze 7,51 na 7,95 procenta. V prime timu podíl ČT 1 dosáhnul 21,25 procenta, zatímco podíl ČT 2 klesnul na 5,64 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou ČT 1 byly děti ve věku od čtyř do 14 let, u ČT 2 jasně vedli muži starší 15 let (podíl ČT 2 v této skupině dosáhnul 11 procent). V hlavním vysílacím čase převládalo mužské publikum u obou kanálů veřejnoprávní televize.
Mezi pořady ČT 1 jasně vedlo zpravodajství. První tři pozice patří hlavnímu zpravodajskému pořadu Události – středeční sledovalo 17,5, nedělní 16,3 a sobotní 16,2 procenta diváků starších 15 let. Do první desítky se dostalo také úterní talk show Banánové rybičky (14,9 procenta), nedělní detektivka Manželka Ronalda Sheldona (14,1 procenta) a čtvrteční film Závěrečný sestup (13,9 procenta). Nejsledovanějším pořadem ČT 2 byl nedělní dokument Modrá planeta, který sledovalo 8,8 procenta diváků. Následuje sobotní přenos finále hokejové extraligy mezi Spartou a Vítkovicemi (6,7 procenta) a středeční Studio fotbal: FC Liverpool – Bayern Leverkusen se sledovaností 5,2 procenta.
Primě pomohl fotbal a Chalupáři
Televize Prima mírně zvýšila podíl z 19,65 na 19,88 procenta, ale stále se jí nedaří dostihnout kanál ČT 1. Tradičně hůře je na tom Prima v hlavním vysílacím čase – v minulém týdnu její podíl mezi 19 a 23 hodinou dosáhnul 17,99 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let, potěšitelný je ale i nárůst sledovanosti u mužů starších 15 let a dětí ve věku od čtyř do 14 let (zejména v prime timu). Na lepším výsledku Primy se bezesporu podílel i seriál Chalupáři, jehož první díl televize odvysílala právě minulý týden.
Na pozici nejsledovanějšího pořadu Primy se po několika týdnech vrátila nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 18,2 procenta diváků. Úterní první část Chalupářů dosáhla sledovanosti 15,3 procenta, což je poněkud méně, než se dalo u tak atraktivního programu očekávat. Třetí pozici obsadil středeční seriál Komisař Rex se sledovaností 15,2 procenta. Do první desítky se dostal také nedělní Receptář prima nápadů (10,3 procenta), čtvrteční harlekýnka Květ života (11,0 procenta) a Zpravodajský deník.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .