Marta Železná ve Francii neuspěla

radiotv221Londýn/Praha 1. března 2002 – Bývalá manželka ředitele TV NOVA Vladimíra Železného Marta Železná definitivně prohrála svůj boj proti zabavení zámečku ve francouzském Langourian. Francouzská soudkyně, která na návrh společnosti CME rozhodovala o výkonu amsterodamského arbitrážního rozhodnutí, totiž potvrdila jak obstavení zámečku Železných, tak i zabavení jeho veškerého vnitřního zařízení. Původně o tom rozhodl příslušný francouzský soud v únoru 2001. Železná usilovala o zrušení jeho rozhodnutí s tím, že vlastníkem tohoto majetku je výlučně ona a že nikdy nepatřil do společného jmění manželů Železných. Soud její argumenty odmítl a dokonce jí nařídil uhradit společnosti CME veškeré náklady řízení. Zámeček a jeho vybavení včetně uměleckých děl tak mohou být prodány s tím, že příjem z prodeje připadne společnosti CME.

„Žádné pokusy o krácení našich nároků na úplnou úhradu Železného dluhu nezůstanou bez odezvy,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Rozhodnutí francouzského soudu by snad mohlo být příkladem i pro české soudy, až budou rozhodovat v obdobných případech,“ dodal.

O zajištění veškerého movitého i nemovitého majetku Marty a Vladimíra Železných v Langourian původně rozhodl francouzský soud Tribunal de Grand Instance v Saint Briuec v Bretani v únoru 2001. Učinil tak v zájmu zajištění výkonu amsterdamského arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému za porušení nekonkurenční doložky ze smlouvy o koupi akcií, kterou uzavřel se CME.

Kontakt:
Donath-Burson-Marsteller
Michal Donath
GSM: 0602 222 128
michal_donath@cz.bm.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .